7,5 млн щомісяця готівкою: чергові технології підкупу від Марцінківа, – думка (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

15 Січ, 2023 17:50

Поділитись публікацією
7,5 млн щомісяця готівкою: чергові технології підкупу від Марцінківа, – думка (ВІДЕО)

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради влаштував конвеєр з роздачі матеріальної допомоги. Лише в грудні за даними відкритих джерел матеріальну допомогу було надано 2126 іванофранківцям. Загальна сума витрат з міського бюджету – 7558 тис. грн.

Політична історія України знає сотні прикладів прямого і опосередкованого підкупу виборців. Кандидати в депутати ремонтують під’їзди та кладуть дитячі майданчики. Кандидати в президенти – підвищують пенсії. Прем’єрка Тимошенко раптово згадала про вклади в Ощадбанку, і «юліна тисяча» спустошила казну на 5 млрд. грн. Це коли був долар по 5!

Чемпіоном з гречкосійства досі вважається ексмер Києва Леонід Черновецький. Той збудував цілу мережу роздачі допомоги бабусям з будинковими та квартальними координаторами.

І лише Руслан Марцінків робить все це разом. І гречка, і майданчики, і підкуп грошима.

* * *

Лише за грудень виконавчим комітетом було прийнято 29 рішень про надання матеріальної допомоги. П’ять з них – це обіцяна Марцінківим допомога на встановлення індивідуального опалення абонентам котельні по вул. Індустріальній, 34. Хто забув – це ще одна кримінальна схема Марцінківа, яка після розголосу була відкладена до кращих часів.

У грудні виконком на встановлення котлів надав допомогу 22 щасливим іванофранківцям на загальну суму в 283 тис. грн. Це по 10-13 тисяч на людину.

Ще одна група рішень – це одноразова матеріальна допомога особам, які брали участь у бойових діях, але наразі не мають відповідного статусу, а отже і пільг. Таких рішень було два, допомогу призначили 161 особі по 3000 грн. на загальну суму 483 тис. грн.

Є список одноразової допомоги дітям військових. За місяць – 73 прізвища на 46 тис.  грн. Допомога по 500 грн. на дитину.

Також список поранених на війні. 17 героїв по 10 тис. Загальна сума 170 тис.

А тепер наймасовіші групи. Це по-перше, допомога особам з інвалідністю першої та другої групи. Або як каже мер – інвалідам. За грудень – 133 особи на суму 66788 грн. з поштовими витратами. Насправді це по 500 грн. на руки.

На лікування допомогу від мера в грудні отримали 315 іванофранківців. Цифри різні, але загальна сума 5 107 500 грн. П’ять з копійками мільйонів.

Ще шестеро мешканців міста та прилеглих сіл отримали аж по 100 тис. Такі значні цифри виплачують як правило у випадку стихійного лиха, пожежі чи чогось такого. Хоча може це також на лікування. Отже разом – 600 тис.

І основа цієї піраміди – матеріальна допомога всім. Тобто буквально кожному, хто написав заяву. Переважно це 500 грн. на особу. За грудень загальний список включає 1421 особу на загальну суму 803 тис. грн.

І це ще не все. Марцінків придумав матеріальну допомогу до дня народження!

«Ми зберегли на цей рік всі соціальні програми. Вже з 1 січня люди золотого віку, інваліди 1 та 2 групи відзначають свій день народження. Відповідно до дня народження можуть отримати допомогу у вигляді грошових коштів. Для цього треба знову писати заяву».

Ось ця заява. Її теж може написати будь-хто. Це, повірте, абсолютне ноухау з розбазарювання бюджету країни, що воює. І, виходить, діла нікому до цього немає, свята ж справа!

Всього в грудні за даними відкритих джерел матеріальну допомогу було надано 2126 іванофранківцям. Загальна сума витрат з міського бюджету – 7275 тис. грн. І ще 283 тис – за котли.

Сім з половиною мільйонів матеріальної допомоги за місяць.

Якщо би цей атракціон тривав цілий рік, бюджет міста витратив би на підкуп виборців лише грошовими коштами близько 90 мільйонів гривень. Грубо кажучи якраз вартість моста, якої бракує.

Цифру фактичну я наразі не маю, але в бюджеті на 2022 рік я знайшов 32 млн. видатків за цією статтею. Очевидно, що сума не вся.

Аби співставити деякі цифри наведу такий приклад: на 2022 рік було затверджено план доходів від паркування в розмірі 5,5 млн. грн. З них виконано по факту лише півтора.

* * *

Мета цього злодійства не така вже й очевидна. Так, звісно це прямий підкуп виборців. Жодного дня чи хвилини Марцінків не забуває про вибори. Його піар-машину не спинив навіть путін.

Однак за цими розкиданнями Сковороди ховається і технологічний зміст. Я працював у штабі Марцінківа, тож більше ніж добре знаю суть. Грошами фактично купуються персональні дані виборця, включно з адресою і телефоном.

Ви скажете, що ці дані і так є в міських служб? Так, є. Але це є саме маркетинговий нюанс, коли людина особисто має вчинити певну дію, а тим самим укласти неписану угоду.

Написав заяву, дали 500 грн. А потім ще 500 на день народження. І я вже маю певні зобов’язання та не відмовлю, коли мене про щось просте попросять. А попросять неодмінно: і напередодні виборів, і саме в день голосування, коли мені подзвонять телефоном, який я особисто здав у заяві та запросять на виборчу дільницю. Ясно, проти чийого прізвища я покладу хрестик.

* * *

Нас підкупили. Кашею з польової кухні і баношем з котла. Бруківкою. Продуктовими наборами з гречкою. Концертами у дворах. Дитячими гойдалками. Тарифами на квартплату. Прямими ефірами.

А тепер нас підкупили подачками у 500 грн.

І все це заради того, аби за цим благолєпним фасадом красти, красти, красти.

Читайте також: У франківській поліклініці №4 оновили гінекологічний кабінет (ФОТО)