7 найдорожчих речей, які були куплені за криптовалюту

17 Mar, 2023 18:13

Поділитись публікацією
7 найдорожчих речей, які були куплені за криптовалюту

Сьогодні за цифрові гроші можна купити багато товарів, починаючи продуктами в супермаркеті та закінчуючи бензином на заправках. Більшість продажів зав’язана на курс біткоїна, який найшвидше дізнатися на платформі Binance. Однак розрахунок криптовалютою не завжди передбачає звичайні покупки. Траплялося чимало торгових операцій, які приголомшували світ своєю дорожнечею або екстравагантністю. Про такі покупки ми й розповімо.

3 оригінальні покупки за криптовалюту

Якщо ви думаєте, що за цифрові кошти можна купити виключно товари, це не зовсім так. Багато компаній продають за біткоїн ряд послуг, наприклад, масаж, навчальні курси та громадянство. Ось три найоригінальніші покупки, оплачені криптовалютою:

  1. Громадянство у раю.
  2. Членство у яхт-клубі.
  3. Освіта.

Це не жарт, влада острова Вануату, який розташований у південній частині Тихого океану, пропонує отримати паспорт, сплативши його біткойнами. Як кажуть, поганий приклад заразливий, і його повторив уряд острівних держав Карибського басейну Барбуда й Антигуа. Звичайно, ціна формування громадянства прив’язана до долара, що спричинено високою волатильністю крипти, проте за якихось 12 біткоінів ви зможете стати повноправним членом товариства двох країн на Карибах.

Щодо входу в елітний клуб яхтсменів, то ви зможете як придбати плавзасіб, так і взяти напрокат яхту в Європі. Покупку пропонує компанія з Флориди 26 North Yachts. Європейські прокатники Yacht Base здають в оренду яхту для круїзів водами Італії, Греції, Хорватії країн Карибського басейну. Сплатити послугу можна за допомогою криптовалюти.

Заплатити за навчання біткоїном вперше запропонували у кіпрському університеті Нікосії. Це було у 2013 році, після чого вищі навчальні заклади всього світу перейняли успішний досвід європейців. Причому йдеться як про спеціалізовані ВНЗ, так і про універсальні вищі школи. Наприклад, у Швейцарії ви можете вивчитися на криптопідприємця, сплативши за навчання тією самою криптою.

4 дорогі покупки за криптовалюту

Ось кілька товарів, за які були віддані нечувані гроші у цифровому форматі:

  1. Автомобіль — у 2017 році техдиректор VinWiki Пітер Саддінгтон придбав Lamborghini Huracan за 45 біткоїнів. Ринкова вартість авто не перевищувала $200000, тоді як за курсом того року Пітер віддав за нього $450000. Щоправда, він не засмутився, адже придбав ці біткоїни у 2011 році всього за $115.
  2. Будинок — криптовалютний інвестор Майкл Комаранські у 2018 році зробив досить цікаву покупку, сплативши за будинок у Майамі 455 біткоїнів. Тоді ця сума була еквівалентна 6 млн доларів, що дуже суттєво. Сьогодні вона перевалила за 9 млн.
  3. Картина — нехай це і не найдорожча покупка, сплачена криптовалютою, але точно одна з найнезвичайніших. Картина французького художника Юля, яка була своєрідним рімейком на «Таємну вечерю» Да Вінчі, була продана за 4,65 біткоїна.
  4. Піца — ну і як не сказати про дві найдорожчі піци у світі, за які Ласло Ханьєц у 2010 році віддав 10000 BTC. Тоді це було еквівалентно $25, зараз сума перевищує 211 млн доларів. Вигідна угода.

Цікаво, а ви вже купували щось за криптовалюту?

Партнерська публікація