70% квартир у Калуші – на автономному опаленні, – управління ЖКГ

Автор: Застава Максим

22 Вер, 2019 18:13

Поділитись публікацією
70% квартир у Калуші – на автономному опаленні, – управління ЖКГ

З кожним роком у Калуші збільшується число помешкань у багатоповерхівках, які переходять із централізованого теплопостачання на автономне. Однією з причин відмови від централізованого опалення є здорожчання його вартості. 

Читайте також: "Коло підтримки": як франківський Карітас разом з прикарпатськими ОТГ допомагали вразливим сім'ям

Як повідомив заступник начальника управління ЖКГ Володимир Данилів, в цьому році на розгляд комісії з надання дозволів на встановлення автономного опалення в багатоповерховій забудові міста надійшло 642 заяви. У минулому році було на 40 заяв більше. Всі заяви задоволені, пише “Нафтохімік-Калуш“.

Останнє засідання комісії відбулося 10 вересня. Наразі видача дозволів тимчасово припинена, оскільки КП «Водотеплосервіс», КП «ЖЕО №1-4», управляючі компанії, ОССБ проводять роботи з підготовки систем центрального теплопостачання та внутрішньобудинкових систем теплопостачання до опалювального сезону 2019-2020 років та їх гідравлічного випробовування.

При цьому Володимир Данилів зазначив, що з приводу відключення опалення також зверталося кілька жителів гуртожитків. Їхні заяви відразу відхиляли, оскільки дозвіл на встановлення індивідуального опалення дається лише на квартири, а не кімнати. Загалом у Калуші на автономне опалення перейшло близько 70% помешкань у багатоповерховій забудові.

Цьогоріч у числі заявників на встановлення індивідуального опалення були і жителі десяти багатоквартирних житлових будинків на вулицях Рубчака і Грушевського та гуртожитку на вулиці Рубчака, 5, в яких припинили централізоване теплопостачання від котельні на вулиці Писарській через її збитковість. Власникам 191-ої квартири у будинках і 37-ми кімнат у гуртожитку запропонували встановити локальне опалення — електропанелі чи газове, і відповідно надають допомогу із місцевого бюджету.

Нагадаємо, що розмір допомоги для власників однокімнатної квартири складає 4500 грн, двокімнатної — 6500 грн, трикімнатної — 8500 грн, чотирикімнатної — 10500 грн. Щодо кімнат у гуртожитках, то тут допомога власникам однієї кімнати становить 2500 грн, а двох — 4500 грн. На виплату компенсацій для встановлення індивідуального опалення у бюджеті для цих калушан передбачили 2 млн гривень.

За словами Володимира Даниліва, в деяких багатоповерхівках практично всі мешканці встановили індивідуальне опалення і лише поодинокі залишилися на централізованому. Щоб не нести зайвих витрат, місто також запропонувало цим городянам допомогу на встановлення автономного опалення.

“Ще минулого року ми повідомляли мешканців будинків, де без автономного опалення залишились по 1-2 квартири, про те, щоб вони зверталися в комісію з приводу його встановлення. Цього року ми продовжили цю роботу. І 29 серпня на сесії Калуської міськради депутати розглянули питання про відключення окремих житлових будинків від централізованого теплопостачання й затвердили перелік багатоквартирних будинків, мешканцям яких нададуть одноразову матеріальну допомогу на встановлення автономного опалення. Йдеться, зокрема, про вулицю Костельну, 2 — 3 квартири, вулицю Ковжуна, 1 — 4 квартири, вулицю Євшана, 7 — 1 квартира і площу Героїв, 1 і 13 — по 3 квартири”,  — розповідає Володимир Данилів.

Якщо така тенденція збережеться, то житловий фонд міста невдовзі повністю перейде на автономне опалення. Проте вартість робіт зі встановлення індивідуального опалення в цьому році, порівняно з минулим, зросла на 5-7%. Зрозуміло, що це стримує городян, бо і ціни високі, і терміни виконання не завжди прийнятні. До прикладу, при готовій проектно-технічній документації лише на підключення газових приладів треба чекати близько трьох місяців. Та оскільки газконтора є монополістом з надання цих послуг, то іншого вибору нема.

Проте у місті ще залишаються бюджетні установи, які отримують централізоване теплопостачання. Як зазначив Володимир Данилів, це питання також вивчається. Зокрема, розглядається варіант з використанням квартальних котелень. Наразі у Калуші є дев’ять діючих котелень, які в перспективі зможуть забезпечувати теплоносієм заклади освіти, медицини й інші установи.

Теги: