Як у Франківську проходить Чемпіонат України з плавання на відкритій воді (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

15 Чер, 2024 15:00

Поділитись публікацією
Як у Франківську проходить Чемпіонат України з плавання на відкритій воді (ФОТО)

Впродовж трьох днів, з 14 по 17 червня, на міському озері в Івано-Франківську проходитиме Чемпіонат України з плавання на відкритій воді. Сьогодні, 15 червня, 70 плавців із десяти областей змагалися на дистанціях у 7,5 і 10 кілометрів. 

Про це пише “Галка” з місця події. 

За словами президента Федерації Плавання України Андрія Власка, плавання на відкритій воді — це відносно новий і досить складний вид спорту: 

“Спортсмени мають змагатися на озерах, морях, річках. Потрібна не тільки майстерність, а й готовність боротися з природою також. Інколи вода буває холодна, але сьогодні досить комфортна — 22 градуси”, — говорить Андрій Власко. 

70 спортсменів з десяти областей України сьогодні запливали на довгі дистанції. 10 кілометрів — це чотири кола; аби подолати таку відстань, плавцям необхідно близько двох годин. Дистанція на 7 кілометрів 500 метрів — це три кола, її спортсмени перепливають приблизно за півтори години. 

Серед учасників є чемпіон Європи Ігор Червинський, а також учасник останніх Олімпійських ігор Сергій Фролов.

“Плавання у відкритій воді — не зовсім моя специфіка. Зазвичай, я плаваю в басейні. Але вирішив випробувати свої сили тут”, — зазначає Фролов.

Як писала “Галка”, працівники Держпродспоживслужби проводили обстеження та не рекомендували купатися на міському озері. Там дозволили виключно прокат човнів і катамаранів.