80 підприємців отримали до 100 тис. грн на власну справу в конкурсі бізнес-ідей «Роби своє»

03 Jun, 2023 16:17

Поділитись публікацією
80 підприємців отримали до 100 тис. грн на власну справу в конкурсі бізнес-ідей «Роби своє»

Організатори конкурсу бізнес-ідей для підприємців у малих містах та селах “Роби своє” оголосили переможців 2023 року. Цьогоріч благодійний фонд “МХП – Громаді”, який був організатором конкурсу, підтримав 80 бізнес-проєктів на загальну суму понад 7,4 млн грн.

Всього було отримано 615 заявок від малих підприємців з усієї країни. Зокрема, найбільше бізнес-ідеї подавали в Київській (22%), Черкаській (12%), Дніпропетровській (11%), Вінницькій (9%) та Львівській (9%) областях.

Іван Бота, директор філії «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП» відзначає:

«Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» – це чудова можливість створити у громадах маленьких міст та сіл сильний підприємницький осередок. Він формує групу однодумців, активних людей, які готові розвиватись і розвивати. Тому наше підприємство завжди охоче підтримує хороші економічні ініціативи, спрямовані на покращення громад та життя їхніх мешканців».

У регіоні присутності підприємства «Перспектив», а саме в Івано-Франківській області переможцями стали:

  • Сімейна ресторація швидкого та корисного харчування “FIT&FAST”. Доценко Анастасія, Івано-Франківськ.
  • “СхідHub “Об’єднані Перемогою”. Жидкова Ольга Борисівна, Івано-Франківська обл.
  • Крафтова сироварня “Будз Баран”. Закревська Христина, Івано-Франківська обл, Косівський р-н, с. Шепіт.

“Конкурс “Роби своє” щороку все більше стимулює розвиток підприємницької активності та малого бізнесу в Україні – створює екосистеми успішних підприємців у невеликих громадах. Оскільки проєкти-переможці отримають не тільки фінансову підтримку, але й кваліфіковану експертизу – кожен з них має потенціал створити нові робочі місця, забезпечити економічний розвиток та підвищити рівень життя в своїй громаді”, – розповідає Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП-Громаді”. 

Основними критеріями для відбору переможців стали інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальна значущість та залучення до бізнесу чи роботи переселенців. Грантову підтримку отримали як чинні бізнеси, що розширюються або релокуються, так і підприємці, які мають бізнес-ідею і тільки шукають фінансування для її реалізації.

Найбільше поданих проєктів стосувалися продовольчої безпеки – 38%. На другому місці були побутові послуги – 27%. Трійку лідерів замикали заявки, пов’язані з крафтовим виробництвом – 13%. Організатори наголошують: попри війну виробництво, як продуктів, так і інших товарів, продовжує розвиватися.

Нагадаємо, грантовий конкурс “Роби своє” для підприємців у малих містах та селах за фінансової підтримки компанії МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2022-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення.

“МХП–Громаді” – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

*партнерська публікація