80% треба переробляти, – архітектор про новий франківський пологовий будинок

Автор: Борис Марія

18 Кві, 2016 16:15

Поділитись публікацією
80% треба переробляти, – архітектор про новий франківський пологовий будинок

Сьогодні, 18 квітня, відбулася робоча зустріч на тему “Завершення будівництва нового пологового будинку в місті Івано-Франківськ”. 

Читайте також: Марцінків переконує, що садок на Каскаді недобудований через “Велике будівництво”. Це неправда

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко зазначила, що мета зустрічі – вивчити питання щодо будівництва нового пологового будинку, визначити основні проблеми та напрацювати механізм для їх вирішення. Зокрема, треба розробити варіант дофінансування з держбюджету, чи варіант фінансування шляхом державно-приватного партнерства.

Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко зазначив, що потрібен заклад, який забезпечує безпечність родів. З допомогою міського, обласного та державно бюджетування будівництво завершити реально.

На облаштування медзакладу потрібно 210 мільйонів гривень.

Головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак зауважив, що за рік у закладі народжують близько 3500 жінок, багатьом потрібна особлива допомога через певні ускладнення у власне проділь та їхніх дітей. Реконструкція наявних приміщень цілком не вирішить всіх проблем.

«Належна апаратура і новий пологовий допомогли би покращити багато показників, зокрема, зменшилась би смертність жінок та малюків», – сказав він.

Новобудова знаходиться поруч діючого пологового, проектом передбачений підземний перехід, який дозволить використовувати ресурси, які вже є.

Також говорили про потребу облаштування місця для чоловіків, адже тепер частішають випадки партнерських пологів.

Архітектор, який займався проектуванням медзакладу, Олександр Микуляк сказав, що все несистемно проектувалося і будувалося.

«Зробили поліклінічне відділення, потім перепроектували під палатне відділення. 80% треба переробляти», – прокоментував він.

Голова бюджетної комісії області Сергій Палійчук зазначив, що в обласному бюджеті на добудування закладу грошей не передбачено. Однак є переопрацювання бюджету, що можна використати.

Секретар міської ради Оксана Савчук зазначила, що у міської влади ніколи не було претензій щодо орендування обласним перинатальним центром приміщень у франківському пологовому будинку.

“Завдання нашого міста – забезпечити нормальні умови та якісне надання послуг у міському пологовому будинку. Можемо допомогти потрібними рішеннями, але розуміємо, що і у нас є проблеми”, – прокоментувала вона.

Ірина Сисоєнко порекомендувала створити робочу групу, яка працюватиме над цим.

Нагадаємо, капсулу під його будівництво заклали у 2011 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молода мама обурена жахливими умовами обласного перинатального центру (ФОТО)

Голова ОДА обіцяє розібратися з керівництвом перинатального центру

Головний лікар області не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центру