81 костюм та 10 танцювальних номерів: франківський драмтеатр покаже культову «У джазі тільки дівчата» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Вер, 2022 11:20

Поділитись публікацією
81 костюм та 10 танцювальних номерів: франківський драмтеатр покаже культову «У джазі тільки дівчата» (ФОТО)

Музична комедія «У джазі тільки дівчата» – перша театральна прем’єра 84-го театрального сезону і водночас перша постановка режисера франківського драмтеатру Назарія Паніва на великій сцені.

Ця вистава – спроба дати глядачу таку необхідну нині порцію оптимізму, беручи за зразок найкращі взірці світової літератури та кінематографа – музичний кінохіт «У джазі тільки дівчата» (оригінальна назва Some Like it Hot) режисера Біллі Вайлдера 1959-року з Мерилін Монро.

Франківська вистава «У джазі тільки дівчата» – це виклик, бо масштаб прем’єрної роботи вражає: 20 акторів задіяні у 10 танцювальних номерах, створено 5-ти метровий дерев’яний поїзд, на якому і відбуватиметься дія, розроблено перуки для персонажів у стилі епохи 20-х років минулого століття, пошито 81 унікальний костюмів.

Ростислав Держипільський розповів, що вистава стане однією з улюблених для глядача, адже передумов є багато, інформує «Галка».

«Це відомий матеріал у цілому світі, але цим же він є небезпечний, адже не кожен колектив може з цим впоратися. Але ми переконані, що організм нашого театру готовий до цього. Одночасно це виклик, але й цікаво», – ділиться Держипільський.

Також він розповів, що до цього до цього Назарій Панів ставив сучасного українського драматурга Олександра Вітра (Станція, або Розклад бажань на завтра), а також загадкового Кафку («Людина з довгою тінню») і геніального Івана Франка ( антиутопія «Навернений грішник» за мотивами «Бориславських оповідань», бо Назар також походить із Борислава).

«Працювати над цим матеріалом ми почали ще до 24 лютого. Це було амбітно, але я переконаний, що наші акторський склад зараз один з найкращих в Україні», – додає Держипільський.

До речі, у Вайлдера знімався і відомий американський актор українського походження Майк Мазуркі (Михайло Юліанович Мазуркевич). Він народився на Тернопільщині, а з 1941 року почав активно зніматися у Голлівуді та грати там, завдяки своїй виразній характерній зовнішності, переважно, «поганих хлопців», кримінальних авторитетів, мафіозі та гангстерів.

Що каже режисер

Режисер-постановник вистави Назарій Панів поділився, що після 24 лютого роздумував, чи потрібна зараз така вистава – комедія.

«На вистави був величезний запит від франківців та переселенців. Деяких людей ми вже знаємо в обличчя, які ходили на вистави по кілька разів. Ми зрозуміли, що люди потребують гарних емоцій.

Американський кінематограф завжди відгукувався на потреби людей, тому і зраз така адаптація підходить для нас», – додає Панів.

Очікування акторів

Акторка Ольга Комановська грає Дану Ковальчик «Цукерочку». Вона додає, що неймовірно вдячна Назарію за роль у цій постановці.

«Я підійшла до Назарія і одразу запитала, чи ми не будемо одягати перуки, адже в оригіналі нашу роль виконувала Мерлін Монро. Він сказав, що ні, адже ми будемо грати не Монро, а Цукерочку», – каже Комановська.

У даної постановки буде два склади, а для хлопців найбільшим викликом стане збривання борід спеціально для вистави.

Актор Іван Бліндар, який виконує роль Джо «Джозефіни», каже, що знайомство з жіночими костюмами у нього ще було в таборі, коли був «День навпаки».

«Хлопці одягали дівчачий одяг, а дівчата – хлопців. Це завжди буде кумедно, приносило багато позитивних емоцій. Мені подобається стиль 20-30-х років, ця естетика, ця експресія у танцях, дух свободи у них».

Він додає, що війна забрала у людей ці емоції, але вистава спробує допомогти розправити крила, адже українці – вільний народ.

Актор Юрій Вихованець зіграє у прем’єрі Джері «Дафіну».

«Найперше хочу сказати, що я не знаю, дівчата, як ви ходити у тих підборах. Адже після репетиції розправити ті пальці після підборів, то ще те задоволення.

Спершу, коли ми міряли сукні, то казали, що ми у них не влазимо, а потім вже почали «а тут мені зробіть коротше, а мені це колір не подобається, не подобається мені ця талія занижена, хочеться вище»», – каже Вихованець.

Андрій Мельник поділився, що у виставі ті чоловіки, які переодягаються в дівчат, починають розуміти жінок зовсім по-іншому, адже стараються говорити одною мовою.

Хореограф Дмитро Лека розповів, що акторський склад просто неймовірний – на репетиціях хлопці танцюють на підборах, а потім їх знімають та йдуть волонтерити.

Виставу покажуть 29 та 30 вересня, але вже готують і покази на жовтень.

Читайте також: Дві вистави франківського драмтеатру - серед найкращих на фестивалі "ГРА"