Міжнародний День Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Відзначення Дня Дністра полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про природну цінність другої по величині ріки в Україні, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.
Ріка Дністер є найбільшою рікою області, за характером гідрологічного режиму залежить від притоків річок Лімниця, Бистиця, Свіча, Сівка, Гнила Липа та інші.
Загальна довжина річки – 1352 км, у межах області має довжину 206 км, площа водозабору 72100 км2.
Дністер в продовж багатьох тисячоліть відігравав роль основної транспортної артерії, що зв’язувала Прикарпаття і Пониззя з Балканами і Близьким Сходом.
До середини ХІХ століття Дністром сплавляли до чорноморських портів цінну деревину, вивозили зерно, хутро, вироби місцевих виробників.
На сьогодні господарське значення Дністра зросло. Він дає питну воду для великих і малих міст, приводить у рух турбіни двох потужних гідроелектростанцій.
Характерною рисою Дністра є нестабільність рівнів води в річці на протязі року, що зумовлене частими паводками дощового так і снігового походження. При цьому паводки високого рівня можуть бути в усі пори року. Пам’ятними залишаються останні паводки, які пройшли в 2008-2010 роках на головній річці і її притоках.
Одним із заходів над яким працює Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів є проведення протипаводкових заходів – це будівництво водозахисних дамб, берегоукріплення, регулювання русел. Побудовані гідротехнічні споруди на Прикарпатті дали можливість захистити 102 населених пункти, 26,5 тис. га сільськогосподарських угідь, значну кількість автомобільних доріг, об’єктів господарського комплексу.
Води Дністра і його притоків під постійним контролем облводресурсів. За даними гідрохімічних досліджень поверхневих вод, що проводиться лабораторією моніторингу вод та ґрунтів якісні показники не перевищують нормативів і протягом останніх років спостерігається їх зниження.