9-річна франківка Христина Гарасимчук зібрала мільйон гривень для військових (ВІДЕО)

Автор: Жанна Головенко

19 Sep, 2023 13:49

Поділитись публікацією
9-річна франківка Христина Гарасимчук зібрала мільйон гривень для військових (ВІДЕО)

Учениця 4-Б класу франківського ліцею №25 Христина Гарасимчук за час повномасштабного вторгнення зібрала на допомогу ЗСУ близько мільйона гривень.

Про це розповіли волонтери під час брифінгу в міській раді 18 вересня, пише Галка

Нещодавно дівчинка передала 100 000 гривень на дрони для тактичної групи “Сапсан”, де служить її стрий Владислав. 

“Окрім цих 100 тисяч, які вона передала на дрони камікадзе, вона ще зібрала на сім дронів-мавіків і один “autel”, які також вже на фронті воюють. Кожному своєму дрону вона дає ім’я і має для кожного віршик, щоб підтримувати наших хлопців на передовій”, — каже заступник голови Спілки Волонтерів Прикарпаття Андрій Паляниця. 

Христина записує відео, де декламує авторські вірші, а під кожним роликом просить глядачів донатити військовим. На волонтерську справу дівчинку надихнула сім’я, адже батьки волонтерять від самого початку повномасштабного вторгнення: 

“Я бачила роботу мами і тата, і бабусі, тому мені захотілося теж чимось допомогти нашим захисникам, щоб вони не гинули у тяжкому бою…”, — пригадує Христина Гарасимчук

Христина об’єднала у благодійній справі своїх друзів і сусідів: хтось переказує їй гроші з дня народження, а хтось — із весілля.  Долучаються навіть незнайомці з Європи:

“У нас є такий друг, Пітер, якого ми ніколи не бачили в обличчя, не знаємо його. Але з ним працює наша подружка. Розповідає, що він завжди слухає вірш і плаче. Кожен раз підтримує Христинку, передає гроші з-за кордону і каже “ви переможете, тому що ви такі сильні й ви працюєте від маленького, від найменшого”. Це їх дуже дивує і розчулює. І нам приємно, що нас підтримують”, — додає мама волонтерки Наталія Гарасимчук.

Багато їхніх знайомих воюють, тож подружжя регулярно возило на фронт запчастини, їжу і медикаменти. Однак найбільша потреба була в дронах. На таку техніку гроші збирали довго і важко, тому Христина запропонувала свою поміч: 

“Коли я приїхала 4 січня додому, розказувала це все, дитина каже “мамо, я готова вам допомагати. Печіть кекси, а я буду продавати”. Ми тоді почали знімати відео, де вона розказує вірші, поширювали їх у мережі і так вийшла така велика справа. 100 тисяч вона може зібрати за місяць чи за три тижні”.