9-річному прикарпатцю встановили протез ноги: хлопчик втратив кінцівку через рак (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

27 Тра, 2024 14:20

Поділитись публікацією
9-річному прикарпатцю встановили протез ноги: хлопчик втратив кінцівку через рак (ФОТО)

9-річний Михайло Палій, який втратив ногу у боротьбі з агресивною формою раку, знову ходить без милиць. Він отримав протез та опановує ходьбу на ньому у львівській дитячій лікарні Святого Миколая.

Про це інформує “Галка” з посиланням на Перше медичне обʼєднання Львова.

Одну із найагресивніших форм раку серед дітей — остеосаркому — у Михайла Палія з Івано-Франківщини виявили два роки тому, коли хлопчику було 7 років. Пухлина вразила стегнову кістку на лівій нозі. Перші 6 курсів хімії Михайлику провели в Івано-Франківській дитячій обласній клінічній лікарні. Хлопчик важко переносив терапію, а пухлина на неї не реагувала. Тож хвороба і далі прогресувала. Єдиний шанс на порятунок дитини — ампутація всієї ураженої остеосаркомою кінцівки.

Операція з ампутації лівої ніжки тривала чотири години у львівській лікарні. А вже за кілька днів Михайло за підтримки фізичного терапевта та за допомогою милиць зробив свої перші кроки. Після ампутації дитину ще довго мучили фантомні болі у нозі, якої вже не було. Паралельно хлопчик продовжував приймати хімієтерапію.

“Михайлик дуже хотів робити все як інші дітки — бігати, стрибати, знову ходити до школи. Він самотужки навчився їздити на велосипеді без однієї ноги. На милицях прислуговував на церковній службі. І навіть приміряв на себе професію рятувальника — провів один день з франківськими ДСНСниками”, – кажуть у львівській дитячій лікарні Святого Миколая.

А за півтора року після ампутації збулася ще одна мрія Михайлика — стати на обидві ноги. У майстерні протезування Першого медоб’єднання Львова йому виготовили штучну кінцівку і нині хлопчик наполегливо опановує ходьбу на ній. Ось що розповідає про успіхи пацієнта його фізичний терапевт Максим Тибінка:

«В нього немає страху до падіння. І через це ми за два тижні досягли максимального результату, на який я сподівався лише за 4 тижні після протезування».