У пологовому відділені Калуської центральної районної лікарні за рік народжують 1400-1500 жінок. Кожна четверта з них приїжджає з інших районів і навіть областей.
Читайте також: У Павлівці віднайшли військовий цвинтар часів Першої світової (ФОТО)
Головний лікар Микола Тимків розповів, що калуське пологове відділення стало популярним після капітального ремонту в 2012 році, інформують “Вікна” з посиланням на kalushnews.city.
За його словами, відідлення отримало багато нового обладнання, наприклад, ліжка-трансформери для пологів, кювези для новонароджених дітей, апарати для зшивання. Хоча скоротилася кількість ліжок. Раніше було 100, зараз — 45. Все через те, що зараз жінок швидше виписують. Раніше тримали 6-10 днів, а зараз, якщо жінка народжує сама, то це 2-3 дні, якщо це кесарів розтин, то в середньому 4-5 днів. Загалом на двох поверхах відділення є 16 післяпологових палат та 6 залів для пологів, з яких 2 зали сімейні. А щоб це все функціонувало, працюють 4 зміни акушерів-гінекологів, анестезіологів та два завідувачі відділом.
Майже всі жінки народжують в присутності когось з близьких — 95% і навіть вище. Тоді і менше проблем мають із родичами: вони на свої очі бачать, як проходять пологи.
Завідувачка пологового відділення лікарка-акушерка Леся Григорів каже, що за рік приймає приблизно 200 пологів. Майже всі — партнерські, тобто коли поряд є чоловік, мама чи ще хтось близький.
За її словами, проблемою є низька підготовка до пологів партнерів. Часто приходять люди, в яких немає розуміння, що це таке. А підготувати людину морально і все їй пояснити буває дуже важко.
Для всіх, хто має калуську прописку, пологи безкоштовні. А от жителям району доведеться платити за ліки з власної кишені.