На галявині в парку Шевченка 21 червня відбувся навчально-мотиваційний захід “Sімка” для молодих людей, що шукають нових знань та активного життя. Учасники слухали, як правильно організувати подорож автостопом, похід в гори, поїздку на фестиваль.
Семеро спікерів ділилися своїми враженнями від пережитих мандрівок та порадами, як за малі кошти влаштувати собі активний літній відпочинок. Хоча їм довелося пережити як багато позитиву від подорожей, так і неприємні випадки, вони радять не боятися відправлятися влітку в мандри, адже ризик завжди себе виправдовує.
“Люди їздять автостопом не лише, щоб економити гроші. В основному, вони роблять це через нові враження, знайомства.Звісно, і через долю адреналіну. Страх – основний ворог в подорожі. Що більше ви боїтеся, то гірше все виходить”, – говорить мандрівниця і художниця Христина Буній.
“Переважно люди відмовляються від поїздки, кажучи, що в них на це нема грошей. Насправді, вони завжди є, просто потрібно розставити пріоритети. Не витрачати кошти на речі, а на враження”, – стверджує Тереза Кавінська, за плечима в якої тисячі простоплених кілометрів.
Однак на якісне спорядження для мандрівки, все ж, доведеться стратитися. Потрібне хороше взуття, в якому буде зручно пройти великі відстані, складні маршрути і яке не знищить негода. Наплічник, щоб вмістити найнеобхідніше, який не порветься і не натре спину. Легкий спальник, каремат, намет. Однак всі ці речі слід обирати залежно від місця та тривалості подорожі. Їх треба ретельно і відповідально підшукувати, не соромлячись багато розказувати і розпитувати у крамницях.
“Продавець спорядження повинен не просто продати річ, а розказати, що саме цій людині потрібно, як правильно цим користуватися. Якщо ви отримуєте інформацію, що хтось йде в гори, то ви вже несете за нього відповідальність. Якщо ви знаєте хоч трохи більше за цю людину, то повинні поділитися з нею корисними відомостями”, – каже Стас Провальний, власник магазину туристичних товарів.