Франківцям пояснюють, що таке Патріарший собор, який пройде в їхньому місті

Автор: Людмила Баран

06 Сер, 2015 08:34

Поділитись публікацією
Франківцям пояснюють, що таке Патріарший собор, який пройде в їхньому місті

В Івано-Франківську в кінці серпня відбудеться Патріарший Собор на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». УГКЦ пояснює, що таке Собор і для чого він потрібний. Зокрема, на соборі вирішуватимуть, як пожвавити церковне життя.

Собор – це зібрання всіх членів Церкви: духовенства (єпископа і священиків) та вірних мирян, на якому обговорюється якась тема, аналізуються різного роду церковні ситуації та явища, і робляться певні висновки, складаються постанови. Успіх, звичайно, залежить від теми зібрання і від активності його членів. Про це пише отець Йосафат Бойко, передає “Католицький оглядач”.

Собор може бути Вселенським (скликає Святійший Отець Папа Римський), може бути Патріаршим (скликає Патріарх) чи Єпархіальним (скликає єпископ у своїй єпархії). Тему ж собору відповідно визначає той, хто скликає і в чому є особлива потреба. Той Собор, що відбудеться цього року в Івано-Франківську, є Патріаршим, бо його скликав Патріарх Святослав. Такого роду Собор скликається раз на п’ять років.

Останнє такого роду зібрання, V сесія Патріаршого Собору проходила у 2011 у м. Прудентополіс (Бразилія) і темою було «Покликання до богопосвяченого життя». Тобі розглядалося питання богопосвячених осіб, їх роль у Церкві і у суспільстві.

I Сесія Патріаршого Собору проходитиме в Івано-Франківську 25-27 серпня і має назву «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Отже, головною темою зустрічей, обговорень і конференцій буде «жива парафія», тобто прагнення усвідомити цінність парафіяльної спільноти, члени якої мають одну єдину ціль – потрапити до Царства небесного.

Собор як зібрання має одну мету – оживити життя парафії, оживити свідомість кожного члена Церкви щодо відповідальності за її розвиток і життєздатність. Щоб парафія була насправді «живою» – всі її члени повинні цього прагнути: починаючи від священика і завершуючи кожним вірним жителем парафії. Тому переживати за життя парафії і спасіння вірних повинні всі, хто живе на цій території чи приходить до святого храму.