Прикарпатцям радять, як поліпшити самопочуття в спеку

Автор: Людмила Баран

11 Сер, 2015 08:44

Поділитись публікацією
Прикарпатцям радять, як поліпшити самопочуття в спеку

У департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА поділилися порадами , які допоможуть підтримувати організм у робочому стані , незважаючи на занадто жарку погоду.

Лікарі вказують на те , що виснажлива спека дуже погано впливає на стан судин і серця. Кров втрачає кисень , стає густішою , погіршується прохідність судин і кровопостачання головного мозку , від чого можуть відчуватися задишка , слабкість і швидка стомлюваність.

У такій ситуації важливо грамотно тонізувати судинну систему , змусивши її «здригнутися» і краще справлятися з навантаженнями.. При наявності схильності до скачок тиску експерти радять пити ліки строго при постійному контролі артеріального тиску.

Справитися із станом нудоти , підвищеної млявості , які багато хто відчувають у спеку , допоможуть продукти з легким терпким смаком — банани , морс з чорноплідної горобини або чорної смородини , шпинат , м’ята , лимони.

Дуже добре тонізують соки зі свіжої зелені. Якщо столову ложку щавлевого або лимонного соку розвести в склянці яблучного або морквяного , — вийде відмінний мікс , який допоможе відчувати себе бадьорішим , незважаючи на термометр.

Також дуже важливо не перевантажувати травлення насиченою білками і жирною їжею , переварювання якої вимагає від організму підвищених зусиль. У їжі лікарі радять робити упор на продукти , що містять « легкі » білки і клітковину , і налягати на листові салати , які добре тонізують організм.

Щоб поліпшити якість сну в жарку погоду , важливо правильно вечеряти. Медики рекомендують відмовитися від усього «серйозного» і вибирати легкі варіанти — склянка кефіру , шматочок пармезану із зеленню , овочевий салат з моцарелою і т.п.

Також краще відмовитися від спецій і простих вуглеводів — їх вживання посилює потовиділення .

Увечері і після обіду дуже корисно полежати хвилин 20 з піднятими на подушці ногами , а вранці і на ніч влаштовувати собі контрастний душ. Ці нехитрі заходи ефективні при набряках ніг.

Також, щоб застерегти себе від її небезпечного впливу лікарі рекомендують дотримуватись певних правил в спеку:
• По можливості обмежити час перебування на вулиці, з 12 до 16 години краще не виходити з дому, особливо літнім людям.
• Уникати прямих сонячних променів, намагатися перебувати лише у затінених місцях.
• Одягати головний убір, особливо це стосується осіб старших 55 років, або ходити по вулиці з парасолькою, вона також добре захищає від сонячних променів.
• Носити світлий просторий одяг із натуральних тканин. До речі, одяг із синтетичних тканин може призвести у спеку навіть до шкірних захворювань.
• Обмежувати фізичні навантаження, не перевтомлюватися, спека – це вже значне навантаження на серце.
• Пити достатньо рідини та вживати багато фруктів, що є джерелом мінеральних солей і вітамінів. Гарячий чай, як би дивно це не звучало, найкраще втамовує спрагу. Воду краще пити кип’ячену, охолоджену до кімнатної температури або негазовану мінеральну воду. Вода не повинна бути надто холодною, тому що під час спеки збільшується ризик захворювання на ангіну та ГРЗ через зниження імунітету в спеку.
• Їжа в спеку повинна бути легкою, м’ясо намагатися замінити вареною рибою, а гарнір – свіжими овочами.
• Частіше приймати прохолодний душ чи, принаймні, вмиватися та обтиратися прохолодною водою.
• Відмовитися від вживання алкоголю, в тому числі й пива, оскільки воно збільшує густину крові, сприяє затримці рідини в організмі та, як будь-який алкогольний напій, посилює навантаження на серце, прискорює серцебиття, підвищує артеріальний тиск.
• Намагатися відмовтеся від паління. Нікотин звужує кровоносні судини і викликає підвищення артеріального тиску, який і без того у спеку підвищений.
• Жінкам менше користуватися косметикою, оскільки вона перешкоджає нормальному функціонуванню шкіри, в тому числі порушуючи її терморегуляційні властивості.
• У приміщенні з кондиціонером не ставити занадто низьку температуру, оскільки різкий контраст температур сприятиме застуді. Оптимальна температура – 20-22 ° С
• За відсутності кондиціонера, можна завішувати вікна мокрими простирадлами – так спека буде менше проникати в приміщення.
• Менше часу проводити за кермом. Через спеку значно знижується уважність і зібраність водія, порушуються деякі реакції, і, як наслідок, підвищується ризик ДТП.