В Івано-Франківську завершився міжнародний MitOst-фестиваль (ФОТО)
28 Вер, 2015 11:41
13-й міжнародний MitOst-фестиваль відбувся в Івано-Франківську з 23 по 27 вересня. На нього з’їхалися 330 гостей з 10 країн. Разом із мешканцями міста вони мали змогу взяти участь у близько 100 подіях: дискусіях, лекціях, кінопоказах, презентаціях, майстер-класах, концертах.
Метою MitOst-фестивалю був культурний обмін між членами спілки MitOst з різних країн та мешканцями міста, обмін кращими практиками роботи в культурній та громадській сферах України, ЄС та сусідніх країн, обмін досвідом будівництва миру та роботи на постконфліктних територіях тощо, повідомляє прес-служба фестивалю.
Головними темами фестивалю цього року були урбаністика, екологія, роль культури та громадянського суспільства у кризові часи, діалог, міграція та біженці, неформальна освіта, німецька та єврейська культурна спадщина в Івано-Франківську.
Урочисте відкриття MitOst-фестивалю відбулося в Театрі кіно «Люм’єр» 23 вересня.
У подіях фестивалю взяли участь історик, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак, співзасновник музею історії і культури євреїв Буковини Йосип Зісельс, журналіст і конфліктолог з Грузії Мамука Арешидзе, письменник Тарас Прохасько, а також культурні менеджери й громадські діячі з Києва, Львова, Чернівців, Черкас, Рівного, Ужгорода, з країн ЄС, країн Східного партнерства та Росії.
В рамках MitOst-фестивалю відбулося відкриття семінарського дому «Хата-Майстерня» в селі Бабин Косівського району.
8 громадських організацій з Івано-Франківщини та загалом 30 організацій з усієї України та інших країн презентували свою діяльність на Ярмарку партнерства в рамках форуму Ukraine Lab.
На фестивалі відбулося 8 мистецьких проектів. Серед них вистава «Альберт, або найвища форма страти» німецькою мовою, вистава групи «Театр для діалогу» «Квиток в один кінець», дійовими особами якої були самі переселенці.
Доповнили арт-програму фестивалю покази документальних фільмів з програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.