“Щастя в 4 руки”: на Прикарпатті діє всеукраїнська кампанія проти стереотипів у родинах
17 Жов, 2015 15:15
В Івано-Франківській області та всій Україні Фонд народонаселення ООН реалізує інформаційну кампанію “Щастя в 4 руки”. Вона покликана змінити стереотипи та показати молодим сім’ям, що розподіл домашніх обов’язків порівну полегшує їх виконання вдвічі, а також попереджає можливі суперечки та зміцнює родину.
Згідно з дослідженням проведеним у вересні цього року Київським міжнародним інститутом соціології, в Івано-Франківській області та всьому Західному регіоні у 48% сімей жінки самостійно виконують всі або більшість хатніх обов’язків. А згідно підрахунків чоловіки витрачають у 3,5-4 рази менше часу на виконання домашніх справ, повідомляє прес-служба кампанії.
В Україні більше 60% шлюбів закінчуються розлученням, і багато з них викликані нерівномірним поділом обов’язків у сім’ї, кажуть соціологи.
Щоб виправити цю ситуацію Фонд Народонаселення ООН проводить в Україні інформаційну кампанію під назвою «Щастя в 4 руки». Вона покликана показати українцям, що вирішувати всі сімейні труднощі разом і розподіляти домашні справи між чоловіком і дружиною порівну – корисно і приємно.
На сторінці у Facebook та сайті кампанії людям пропонують цікаві і корисні поради, як робити прості речі разом, можна знайти рецепти щасливого подружжя.
“«Щастя в чотири руки» — це значить, що використовуючи чотири руки замість двох, ви зможете досягти більшої гармонії, як вдома, так і взагалі в цьому житті. Ідея — звернутися до чоловіків і жінок, привернути їх увагу до проблеми і змінити їх поведінку, для того, щоб досягати щастя і успіху. Ми хочемо зруйнувати розповсюджені стереотипи в українському суспільстві, адже це є неприпустимим для країни, яка йде до Європейського Союзу. Ми хочемо показати, що немає сорому в тому, щоби чоловік готував обід, чи вечерю, або піклувався про дітей”, – говорить Нузхат Есан, представниця Фонду народонаселення ООН в Україні.
За її словами, жінки наразі є перевантаженими домашніми обов’язками. Статистика показує, що більшість українських жінок працює, тому вони відчувають подвійне навантаження. Негативний вплив такої ситуації полягає в тому, що дуже часто жінки втрачають свої професійні амбіції і не претендують на професійний розвиток. Тому з допомогою кампанії намагаються показати, що чоловіки і жінки, на рівних працюючи дома, зможуть вільно обирати свою професійну кар’єру.