Квіташвілі вважає, що на Прикарпатті не треба суттєво скорочувати кількість медичних закладів

Автор: Людмила Баран

23 Жов, 2015 08:17

Поділитись публікацією
Квіташвілі вважає, що на Прикарпатті не треба суттєво скорочувати кількість медичних закладів

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі в Івано-Франківську говорив з обласним керівництвом про медичну реформу, реабілітацію бійців АТО та децентралізацію.

Читайте також: За рік на Прикарпатті кількість летальних випадків у ДТП знизилась на 40% - Матейко

На Прикарпатті 22 жовтня побував міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Відвідав Калуську центральну районну лікарню. Згодом зустрівся з головою ОДА Олегом Гончаруком, а також ректором медуніверситету Миколою Рожком, очільником департаменту охорони здоров’я Мироном Матейком та іншими представниками медичної галузі області.

Основна мета візиту міністра – підтримка кампанії вакцинації проти поліомієліту, яка стартувала в Україні на початку тижня. Як повідомлялося, область отримала французьку вакцину й розпочала вакцинацію дітей.

На зустрічі Олександр Квіташвілі розповів, що в Україні є міста, де у рамках медичної реформи доведеться скорочувати кількість закладів  охорони здоров’я. Проте він не побачив такої потреби на Прикарпатті.

“Що менша область, то простіше буде втілити реформу. Тут адекватна кількість ліжкомісць відносно кількості населення, немає перебору. Не треба буде багато закладів закривати”, – зауважив міністр.

Голова ОДА попросив міністра посприяти у відкритті реабілітаційного центру для демобілізованих бійців. Квіташвілі погодився, що це справді важливо, адже в Україні налічується 130 тисяч бійців, які отримали статус учасників АТО. Мирон Матейко додав, що в Івано-Франківській області є 359 поранених, яким потрібна реабілітація.

Також міністр поділився думками щодо децентралізації і її впливу на медичну галузь. За його словами, неможливо буде зараз давати лікарні чи поліклініки на утримання територіальних громад, бо вони з цим не впораються. Тому потрібно залишити фінансування згори і, можливо, через десять років поступово передавати повноваження на місцевий рівень.