Жертвами торгівлі людьми є переважно чоловіки, 70% яких потрапляють у трудове рабство в Росії, – директор Карітасу
04 Гру, 2015 10:44
Більшість жертв торгівлі людьми на Прикарпатті – чоловіки із гірських районів – Богородчанського, Рожнятівського та Долинського. Вони найчастіше виїжджають на заробітки до Росії.
Про це повідомили 2 грудня на прес-конференції Карітасу Івано-Франківська та Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА, на якій підвели підсумки інформаційної кампанії «Кожен постраждалий має право на допомогу!». Кампанія тривала з червня по листопад цього року.
“Якщо ще кілька років тому Україна була транзитної країною у сфері торгівлі людьми і українців з метою експлуатації вивозили закордон, то сьогодні Україна стала країною призначення. Кількість випадків внутрішньої торгівлі людьми постійно зростає. Українці експлуатують не лише своїх співвітчизників, але й іноземних громадян,” – розповів отець Володимир Чорній, директор Івано-Франківського Карітасу.
За його словами, коли Карітас почав працювати у сфері протидії людьми у 2004 році, основними жертвами работоргівлі були жінки, найчастіше з Городенківського, Снятинського та Коломийського районів, які страждали від сексуальної експлуатації у Чехії та Польщі.
“Сьогодні жертвами торгівлі людьми є переважно чоловіки, 70% яких потрапляють у трудове рабство в Росії. Найбільше жертв работоргівлі на Прикарпатті зараз із гірських районів – Богородчанського, Рожнятівського та Долинського, адже чоловіки масово виїжджають з гір у пошуках добре оплачуваної роботи», – зауважив отець.
Щоб вдосконалити механізм виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми на Прикарпатті, до проведення інформаційної кампанії залучили державних службовців та членів міжвідомчих координаційних рад. Допомога населенню є абсолютно безкоштовною та конфіденційною. За допомогою можна звертатись до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА та в «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
Назарій Куземка, представник департаменту соціальної політики, наголошує, що від якості боротьби з торгівлею людьми сьогодні залежить європейське майбутнє України, адже ця вимога є однією з основних у списку вимог, які висунув Євросоюз Україні.
«В рамках проекту ми вже чимало досягли, навчили спеціалістів, які безпосередньо займаються проблемою торгівлі людьми в районах Прикарпаття. Спільними зусиллями у 2015 році завдяки активній співпраці Карітасу, Департаменту соціальної політики та правоохоронців ідентифікували 6 постраждалих від торгівлі людьми, 4 особам надали статус постраждалого від торгівлі людьми. За період з 2012 року, відколи Міністерство соціальної політики законодавчо закріпило процедуру отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми, до нас звернулося 15 осіб, 9 з яких було присвоєно такий статус», – розповів Назар Куземка. Він пояснив, що статус постраждалого дає найбільше можливостей для вирішення проблеми конкретної людини, яка стала жертвою работоргівлі», – повідомив Назар Куземка.
Одним із найбільших досягнень проекту можна вважати порушену кримінальну справу за статтею 149 ККУ. Винних у торгівлі осіб вже притягнуто до відповідальності позбавленням волі на 3 роки і 6 місяців.