“Ні ліжок, ні інфекцій не буде”, – лікар про центр надання паліативної допомоги, який відкриють у Франківську
10 Гру, 2015 12:30
Сьогодні, 10 грудня , під час круглого столу «Паліатив – об’єднання заради допомоги» обговорили конфлікт, який виник через створення виїзного відділення для надання паліативної допомоги на базі приміщення по вулиці Новій, 19Б у місті Івано-Франківську.
Нагадаємо, місцеві мешканці виступили проти створення такого центру через необізнаність щодо напрямків його діяльності. Були випадки вандалізму – невідомі обписували згадане приміщення.
Міжнародний фонд Відродження звернувся до місцевої влади й закликав вирішити цю проблему.
Директор благодійного фонду «Карітасу» отець Володимир зауважив, що проблема є давно і є люди, які навчать доглядати за важкохворими. У волонтерській організації є черга людей, які хочуть отримати паліативну допомогу.
У Івано-Франківському госпісі наразі є близько 30 ліжок, а це надзвичайно мало.
«Якщо є проблема з цим центром, то треба йти і пояснити», – зауважив він.
Головний лікар обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька зауважила, що центр потрібен, щоб було місце для обладнання.
“Однозначно, це є добра справа. Ні ліжок, ні ніяких інфекцій – цього не буде. Бригади будуть виїздити з центру й надавати допомогу вдома. Якщо все буде добре, то центр могли б відкрити до нового року”, – прокоментувала вона.
Одна така виїзна бригада за рік охоплює 500-600 хворих.
Під час круглого столу вирішили підтримати та розширити інформаційно-адвокаційну кампанію на Прикарпатті, щодо філософії паліативної допомоги і ставлення до невиліковно хворих пацієнтів, як частини загальнолюдської культури. Також у місті та області забезпечити належне функціонування різних форм надання паліативної допомоги, в тому числі системи «hospice home» бригад – найбільш доцільно і економічно обґрунтованої форми допомоги. Адже чимало смертельно хворих хочуть завершити свій життєвий шлях вдома.
На заході розробили проект рішення щодо створення робочої групи, яка працюватиме над відкриттям у Франківську в 2016-1017 році закладу сестринського догляду для охоплення зростаючих потреб міста, враховуючи перевантаження Обласного клінічного центру паліативної допомоги.
Читайте також: Майже 80% прикарпатців не знають, що таке паліативна допомога – допомога тим, хто помирає.