У Франківську стартував Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги
15 Гру, 2015 15:16
Від 15 по 17 грудня у місті триває Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги. Івано-Франківськ обрано невипадково, адже в області найбільше розвинена паліативна допомога серед усіх регіонів країни. Мета форуму – започаткувати ефективну системи дитячої паліативної допомоги в Україні.
Читайте також: Попри несприятливі погодні умови аграрії прогнозують хороший урожай на Прикарпатті
Форум зібрав понад 70 експертів, лікарів та волонтерів дитячого паліативного руху, повідомляє Департамент охорони здоров’я.
За словами обласного спеціаліста з паліативної допомоги Людмили Андріїшин, на разі саме допомога невиліковно хворим дітям в Україні знаходиться в зародку і потребують вони її не менше за дорослих. Та різниця полягає в тому, що діти повинні мати дитинство, до них потрібен певний віковий підхід і паліативна допомога повинна надаватись з урахуванням їхньго сприйняття та навчального процесу.
За даними, відсоток дітей з онкологічним захворюванням менший, аніж, наприклад, показник із важкими неврологічними хворобами.
У своїй доповіді Джоан Марстон, директорка ICPCN (Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги), акцентувала на тому, що для важкохворих дітей з невиліковними хворобами та хворобами небезпечними для життя підхід повинен бути такий, мета якого – полегшення страждань та поліпшення якості життя.
Цей підхід повинен бути цілісний, а саме – догляд за тілом, розумом і духом та включати в себе підтримку родині в період втрати. Паліативна допомога таким дітям повинна надаватись з моменту встановлення їм діагнозу. Вона включає визначення цілей за дітьми та їх сім’ями і розробку інливідуального плану по догляду, вибір і рішення також залежить від суспільних цінностей, системи охорони здоровя, наявних ресурсів і доступу до основних лікарських засобів.
Під час Форуму будуть розглядатися такі питання як види надання паліативної допомоги дітям – стаціонар та виїзні служби, оцінка болю та стандартизація надання паліативної допомоги дітям, впровадження протоколів лікування хронічного больового синдрому у дітей, практичні питання доступу до лікарських засобів, що лікують біль та навчання медичного персоналу, організація роботи з родинами, супровід та підтримка, статистичні дані, потреби та їх оцінка.
У рамках форуму учасники відвідають відділення паліативної допомоги Надвірнянського спеціалізованого будинку дитини та за участю українських і західних експертів у ресторані «Urban Space 100» проведуть відкриту дискусію “Що таке дитяча паліативна допомога та чому потрібно допомагати невиліковно хворим дітям”.