Франківський Карітас переймає досвід німецьких колег задля успішної адаптації неповносправних прикарпатців
23 Лип, 2014 07:44
З 6 по 10 липня тривав візит працівників Івано-Франківського Карітасу у Карітас єпархії Фульда (Німеччина), присвячений 5 –ти літньому ювілею партнерства. У рамках партнерства Івано-Франківський Карітас, зокрема, отримав фінансову допомогу та вантаж гуманітарної допомоги: автомобіль “Транзит Форд” і необхідне для медичне обладнання.
У рамках візиту відбулась спільна зустріч представників Івано-Франківського Карітасу з працівниками Карітасу єпархії Фульда. З нагоди ювілею присутніх привітав і побажав успіхів в подальшій праці директор Карітасу Фульда докторр Маркус Юх. Під час презентації діяльності Івано-Франківського Центру дозвілля та соціальної адаптації молоді з вадами розумового розвитку о. Володимир Чорній ознайомив німецьких колег з основними аспектами роботи в майстернях для неповносправних осіб в Івано-Франківську, з механізмами соціальної адаптації молоді та з організацією змістовного дозвілля та відпочинку.
«Завдяки навчанню та обміну досвідом з Карітасом єпархії Фульда в Івано-Франківську впроваджується модель соціальної інтеграції та реабілітації неповносправної молоді. Допомога Карітасу єпархії Фульда посприяла тому, що наші діти та молодь з обмеженими можливостями впродовж 5 років мали можливість здобувати професійні навики в творчих майстернях та навики самообслуговування – готувати прості страви, користуватись громадським транспортом, робити дрібні закупи в магазині, активно відпочивати.
Це і є імпульсом для подальшої роботи та передачі досвіду іншим громадським організаціям, які створені в районах Івано-Франківської області за ініціативою батьків неповносправних і самих неповносправних. Саме з метою підтримки цих ініціатив Карітасом єпархії Фульда, «Акцією Людина» і Івано-Франківським Карітасом започаткований новий проект, що називається «Створення базових структур самодопомоги для людей з вадами розвитку в Івано-Франківській області», – зауважив директор Івано-Франківського карітасу о. Володимир Чорній, подякувавши німецьким колегам за успішну співпрацю.
В ході візиту була організована прес-конференція в Духовній семінарії за участю генерального вікарія єпархії Фульда д-ра Штанке, під час якої представники Івано-Франківського Карітасу відповідали на питання німецьких журналістів, що стосувались результатів п’ятилітньої співпраці, а також ситуації неповносправних людей і їхніх сімей в сучасній Україні. Під час прес-конференції було також презентовано початок нового проекту «Створення базових структур самодопомоги для людей з вадами розвитку в Івано-Франківській області».
Основна мета нового проекту – створення на базі Івано-Франківського Карітасу Консультативного центру для осіб з вадами розвитку, який як неурядова організація, ініціював би створення структур самодопомоги в регіоні відповідно до положень Конвенції ООН про права людей з вадами розвитку, координував би надання допомоги неповносправним людям за погодженням з державними установами, а також лобіював би інтереси неповносправних на рівні державних установ.
Гості з Івано-Франківська також відвідали навчальні майстерні Карітасу Фульда, в яких люди з вадами розвитку працюють, що є першим кроком до працевлаштування на ринку праці. Тому наступним місцем вивчення досвіду був візит на фірму, де працевлаштовані колишні підопічні навчальних майстерень Карітасу. Гості з Івано-Франківська мали можливість ознайомитися з концепцією індивідуального навчання та проходження практики підопічних Карітасу Фульда, з індивідуальними робочими місцями для людей з обмеженими можливостями на німецьких підприємствах. Відповідно до стану розвитку люди з вадами розвитку заняті на пакувальних і монтажних роботах, в столярному та металообробному цехах, у садовій групі, Також відбулася зустріч з головою ради неповносправних м. Фульда, головою об’єднання «Школа для усіх», представниками груп взаємодопомоги та членами батьківських комітетів майстерень.
Бути працевлаштованим означає повну інтеграцію у суспільстві. Карітас Івано-Франківськ і надалі сприятиме впровадженню концепції індивідуального навчання та працевлаштування осіб з обмеженнями в Україні.