Обласна влада хоче, щоб “Пресмаш” чимшвидше запрацював на користь воєнної промисловості
23 Лип, 2014 14:41
Робота підприємства ВАТ “Пресмаш” паралізовано через корпоративний конфлікт, який розпочався 2008-го року. На засіданні комісії з питань прав інвесторів у ОДА було вирішено посприяти підприємству для відновлення роботи.
Засідання регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств відбулося 23 липня в облдержадіміністрації. Більше години на ньому розглядали проблеми “Пресмашу”.
Зараз підприємство не працює, перебуваючи у площині корпоративного конфлікту. Власники його акцій не можуть погодитися щодо подальшої роботи підприємства. “Пресмаш” винен 1 млн 833 тис гривень заробітної плати своїм працівникам, також має великі борги за електрику, несплачені податки, соціальні виплати.
З квітня цього року колектив підприємства, який налічує 106 осіб, звертався у прокуратуру, податкову, до народних депутатів, до міськвиконкому та обласної адміністрації. Голова трудового колективу на засіданні заявив, що від січня завод не працює, рахунки підприємства заморожені, працівники не отримують зарплату. Водночас підприємство володіє хорошими спеціалістами і технологіями, яким просто не дають працювати.
Для виходу з ситуації виникла пропозиція ініціювати процедуру банкрутства ВАТ «Пресмаш». Таким чином, завдяки реалізації майна підприємства, вдасться погасити заборгованість з виплати заробітної плати та задовольнити вимоги кредиторів.
З такими намірами не погоджується Богдан Пукіш, якому належать 42, 9% акцій. Він – голова правління ВАТ “Пресмаш”, якого 2012 року відсторонили від обов’язків. Він стверджує, що криза на “Пересмаші” почалася після того, як у 2008 році контрольний пакет акцій з порушенням законних процедур викупили представники Партії Регіонів, зокрема колишнього міністра оборони Лєбєдєва. Після цього Пукіша змушували віддати свою частину акцій, проти нього відкривали кримінальні справи, відбувалися перевірки, судові процеси. Ця група акціонерів не була зацікавлена в тому, щоб розвивати “Пресмаш”.
За словами Богдана Пукіша, “Пресмаш” – єдиний в Україні завод механічних пресів, адже минулого року два такі ж заводи в інших містах України закрилися. Підприємство виробляє преси для брекетування соломи та соняшникового лушпиння, які використовують для опалювання – а це енергозберігаючі технології. Також “Пресмаш” – стратегічне підприємство, яке було задіяне у воєнній промисловості. Зараз воно має великі площі, де можна розмістити виробництво для військових потреб. Також у намірах “Пресмашу” освоїти виготовлення кевларових касок.
“Ми як ніколи потрібні державі. Мене душа болить, що підприємство не працює. Після банкрутства ви цього заводу на карті не побачите”, – говорить Богдан Пукіш. Він запропонував, щоб обласна влада звернулася до податкової, щоб та списала штрафи і пені підприємству, а сплату боргів реструктуризували на наступні кілька років.
Заступник голови обласної ради Остап Дзеса підтримав думку, що потрібно якомога швидше відновити роботу підприємства. “Треба запустити завод, а акціонери нехай паралельно між собою розбираються”, – сказав він.
На засіданні відзначили, що процес відновлення роботи “Пресмашу” має відбуватися у правовому полі. Для того, щоб розблокувати роботу заводу, все-таки, мають відбутися збори акціонерів. Також можливо звернутися до правоохоронних органів, щоб переглянути процедуру приватизації.
Для початку роботи підприємство має отримати КВЕД, тобто реєстраційна палата має дозволити його господарську діяльність. Судове засідання, що стосується цього питання, відбудеться 26 липня. ОДА погодилась надати свій юридичний супровід.
Тож члени міжвідомчої комісії з прав інвесторів на засіданні вирішили надати рекомендації ГУ Міндоходів щодо відтермінування фінансових санкцій підприємству та звернутися до Міноборони щодо роботи “Пресмашу” на користь воєнної промисловості.