Дурні міфи з кіно, в які ми віримо

Автор: Турій Роман

01 Лют, 2016 14:23

Поділитись публікацією
Дурні міфи з кіно, в які ми віримо

У титрах фільмів і серіалів слід було б писати «Будь-які збіги з реальним життям випадкові» і «не намагайтеся повторити це вдома». Бо деколи в них показують разючу нісенітницю!

1

1. Хлороформ не здатний вирубати людини на довгий час

Розповіді про злочинців, що нейтралізують жертв хлороформом, існують стільки ж, скільки і традиція використання цього препарату в медицині. Насправді ж немає жодного задокументованого свідоцтва того, що його коли-небудь використовували для того, щоб відключити людини. І знаєш, чому? Тому що це так не працює!

Щоб хлороформ почав діяти, його пари потрібно вдихати мінімум п’ять хвилин, і коли твоя гіпотетична жертва позбудеться почуттів, це не означає, що її можна зв’язати, кинути в багажник і забути на кілька годин. По-перше, щоб дія хлороформу тривало, його потрібно продовжувати вдихати. А по-друге, тобі доведеться стежити, щоб у жертви не запав в гортань язик і він не задихнувся, а для цього треба дбайливо притримувати його під підборіддя весь час. І до речі, у фільмах цього не показують, але вдихання хлороформу часто викликає блювоту. Одним словом, одна морока з цим хлороформом!

2. Поліція не може відстежити дзвінок негайно

У фільмах поліції часто доводиться вести зі злочинцем довгі бесіди (Клади трубку! – Ні, ти перший!), Щоб визначити його місце розташування. Насправді визначити місце розташування абонента можна, якщо на телефоні включений GPS (але навіть якщо не включений, це все одно можна). Але так звана тріангуляція займе близько півгодини (і визначення місця розташування телефону щодо базових станцій буде досить приблизними).


3. Судмедекспертиза може відповісти на всі питання

Якщо ти коли-небудь дивився серіали на кшталт «Закону і порядку» або будь-якого іншого, знятого за останні три десятиліття, ти бачив, яку важливу роль відіграє судмедекспертиза. Але на практиці незважаючи на те що вона надає безліч фактів, які допомагають слідству, самі злочини вона не розкриває.

До того ж місця злочину звичайно бувають завалені ДНК-матеріалом, причому не тільки учасників злочину, але і випадкових перехожих. І навіть якщо поліція знаходить ДНК, який гарантовано належить причетній особі, знайти по ньому власника не так просто. І навіть якщо зразки виявилися в поліцейській базі, обробка, підготовка і написання звітів займе не менше місяця.


4. За допомогою дефібрилятора неможливо запустити серце, що зупинилося

У голлівудських фільмах для того щоб оживити людину з серцем, що зупинилося, достатньо крикнути: «Ми втрачаємо його!» І притиснути до грудей дефібрилятор. У реальності це не спрацює, і якщо серце перестало битися, то за допомогою дефібрилятора його вийде тільки спалити.

Але щоб повністю не розчаруватися в дефібриляторі, скажемо, що вони дуже корисні, коли серцевий ритм дає збій, і шлуночки починають скорочуватися одночасно. Дефібрилятор допомагає «перезавантажити систему».


5. Тобі не потрібно чекати, щоб заявити про зникнення людини

У кіно і на телешоу поліція часто заявляє, ніби для того щоб почати шукати людину, має пройти 24 години з моменту його пропажі. Насправді тобі не потрібно чекати, щоб подати заяву. Єдина умова: ти повинен бути близьким родичем загубився. Якщо мова йде про зникнення людини, часто перші 24 години – найважливіші у пошуках, особливо, якщо справа стосується пропажі дітей. Звичайно, якщо відсутня доросла людина, і немає підстав вважати, що він знаходиться в небезпеці, поліція не зобов’язана вживати термінових заходів. Так що якщо дівчина спізнюється до тебе на побачення на півгодини, дзвінок у дільницю не допоможе.


6. Тонуча людина робить це тихо

У фільмах потопаючі зазвичай голосно кличуть на допомогу і махають руками. У звичайному житті все відбувається не з такими спецефектами. Фактично людина не може закричати, так як повітря в легенях потрібне йому для дихання, а часу, що вона знаходиться над водою недостатньо, щоб зробити видих, вдих і ще й покликати на допомогу, а руки він використовує для того, щоб триматися над водою. Більше того, всі рухи потопаючого інстинктивні, і він нездатний на осмислені дії – наприклад, плисти в бік берега або схопитися за що-небудь.