Депутат облради пропонує проводити для іноземних студентів екскурсії у тюрму, щоб попередити злочинність
09 Лют, 2016 14:35
На комісії обласної ради з питань захисту прав людини та законності 9 лютого йшла мова про справу щодо статевих зносин з малолітніми, до якої причетні іноземні студенти одного з університетів Івано-Франківська.
Читайте також: Потенціал туризму, кредитування, гранти та креативна економіка: у Франківську дискутували про бізнес-перспективи
На засідання запросили представників університетів, міської поліції. Вони говорили про превентивні дії щодо подібних злочинів у майбутньому.
Перший проректор Івано-Франківського медуніверситету Ганна Ерстенюк розповіла, що в університеті стараються прикласти всіх зусиль для інтеграції іноземних студентів в освітній процес та громадське життя. Кожен іноземець при вступі підписує документ проте, що він знайомий з українським законодавством.
«Мені прикро, що двом нашим студентам виголошено підозру у скоєнні злочину. Сьогодні вони є під вартою, але це є підозра. Ми всі сьогодні слідкуємо за цим, переживаємо, що це може вплинути на репутацію університету», – сказала Ганна Ерстенюк. – Ті студенти, які порушили закон, мають бути наказані. Це не лише моя думка, а й усього університету. Ми зустрічалися з представниками іноземних общин. Сподіваємося, що подібних випадків за участі наших студентів не буде».
«Особа, яка скоїла порушення закону мусить відповідати за законом, – сказав перший проректор Нафти й газу Федір Козак. – Прикладемо усіх зусиль, щоб у майбутньому подібні дії з боку наших студентів не траплялися».
За його словами адміністрація університету сприяє правоохоронцям у розслідуванні цієї справи. В університеті після завершення канікул планують провести збори зі студентами-іноземцями, співбесіди.
Наразі в Нафти й газу навчаються 465 студентів на денній формі навчання, 25 відраховано у цьому році.
«Якби фінансування вищих навчальних закладів було кращим, то університети були б більш прискіпливими у відборі іноземних студентів», – зауважив Федір Козак.
Представник поліції Ростислав Прокопчук сказав, що потрібно сприяти тому, щоб студенти-іноземці залишали державу після закінчення навчання.
«Вони можуть ставати і жертвами кримінальних правопорушень і самі скоювати їх» , – зауважив він.
Правоохоронець повідомив, що виключені з університетів студенти скоювали дрібні крадіжки.
Член комісії, депутат Сергій Федорців сказав, що потрібно вживати більш дієвих заходів щодо попередження злочинності серед студентів-іноземців. Посилювати співпрацю між університетами і правоохоронними органами.
«Колись на мене і моїх одногрупників дуже дієво повпливала екскурсія в тюрму. Можливо, потрібно дієві способи протидії злочинам, – сказав Сергій Федорців. – Просив би організувати такі зустрічі, у більш жорсткому ключі».