Верховинський район розпочав співпрацю із Європейським Союзом
15 Лют, 2016 09:55
12 лютого в залі засідань Верховинської районної ради відбулася зустріч з генеральним консулом Румунії в м. Чернівці Елеонорою Молдован з представниками місцевої влади.
Голова районної ради Іван Шкіндюк, на чиє запрошення й відвідала генеральний консул Румунії Верховинщину, відкрив офіційну зустріч та привітав шановних гостей на Гуцульській землі, інформують на сайті Верховинської РДА.
Щиро дякуючи п. Елеонорі Молдован за надану згоду на офіційну зустріч, голова районної ради Іван Шкіндюк наголосив, що саме сьогодні є вагомою всестороння підтримка на міждержавному рівні у напрямку транскордонного співробітництва. Далі повинна бути співпраця, активна цілеспрямована співпраця сторін, бажання працювати , бажання втілювати, реалізовувати ідеї на практиці. Керівник району закликав депутатів, голів селищної та сільських рад, керівників установ та організацій, а також усіх бажаючих готувати проекти в галузі сільського господарства, у галузі культури, освіти, туризму. Проекти культурно-духовного напрямку повинні бити ціле направлені на збереження автентики Гуцульщини, зокрема звичаїв, традицій, фольклору, збереження тих національно-духовних цінностей, які передаються з покоління в покоління, оскільки між українським та румунськими народами є багато спільного.
Очільник району акцентував увагу присутніх на дійсно історичній події, яка відбувається у Верховині – вперше генеральний консул Румунії прибув з офіційним з візитом у Верховинський район. А це свідчить про те, що започаткована співпраця Верховини з Європейським Союзом на високому рівні.
Заступник голови Івано-Франківської обласної ради Ольга Галабала привітала учасників зустрічі зі знаковими кроками у питанні транскордонного співробітництва між Румунією та Івано-Франківською областю в цілому і Верховинським районом зокрема. Даний візит є дуже важливим, він прогнозує готовність подальшого українсько-румунського співробітництва, поглиблює співпрацю.
Генеральний консул Румунії п. Елеонора Молдован подякувала голові районної ради Івану Шкіндюку, представникам Івано-Франківської обласної ради та обласної державної адміністрації за те, що влада крокує назустріч у питаннях румунсько-українського співробітництва. Представивши румунську делегацію, наголосила, що румунська сторона зацікавлена у транскордонному співробітництві, оскільки протягом історичного розвитку країн-сусідів відносини було згорнуто. Пані Елеонора зауважила, що в останні два роки налагоджено тісні, добросусідські взаємини між двома країнами. Виключно за участі нової української влади, яка сформувалася після Революції Гідності, вдалося підписати угоду про малий прикордонний рух, яка дає можливість перетинати румунсько-український кордон у спрощеному форматі в межах 30-ти кілометрової зони. На жаль, дуже мало громадян звернулося за цей час до консульства, щоб отримати прикордонний дозвіл. Пані Елеонора розповіла процедуру отримання дозволу малого прикордонного руху.
Для отримання карти 30-ти кілометрової зони малого прикордонного руху потрібно: відправити СМС-повідомлення на номер +380932709260, текст повідомлення має складатися зі вказаного прізвища, ім’я (латиницею з закордонного паспорта), дати народження та ініціалів консульства «PMT» (дозвіл консульства малого прикордонного руху). Потрібно відправити таке СМС-повідомлення, і протягом одного чи двох днів після його відправлення ви отримаєте запрошення, у якому буде чітко вказано дату та час подачі заяви на дозвіл отримання малого прикордонного руху в консульство Румунії у м. Чернівці. На подання заяви у консульство потрібно представити копії двох паспортів: закордонного (закордонний паспорт повинен бути дійсний щонайменше 2 роки і три місяці) та українського, в якому повинна бути вказана прописка, де зазначено, що громадянин проживає у прикордонному регіоні не менше трьох років. Окрім цього потрібно мати (основна умова) контактну особу з румунської сторони, чітко зазначити ім’я, прізвище, адресу та телефон цієї особи Після подачі вищевказаних документів у консульство Румунії в м. Чернівці ви протягом двох місяців отримаєте картку малого прикордонного руху.
Наступний етап зустрічі – експерт Сіґетської міської ради Марамуреського повіту, представник громадських організацій Міхаела Врабете розпочала презентацію транскордонних проектів. Розпочала зі слів подиву і вдячності за те, що представники Верховинського району прийшли на зустріч з румунською делегацією у вишитих, національних сорочках – це справило надзвичайне враження. При цьому наголосила, що наступного разу обов’язково приїде у національній сорочці Марамуреського повіту. Міхаела Врабете зауважила, що всі справи, які робляться, – робляться за допомогою людей, і та кількість представників району, яка була у залі, викликала задоволення та повагу. Пані Міхаела повідомила, що у співробітництві будуть брати участь два повіти з Румунії та дві області з України. Для того, щоб вибрати найуспішніші проекти, потрібно натхненно працювати. Поштовхом для співпраці, – сказала пані Міхаела, – є спільні бачення розвитку територіальних громад й одинакові цілі. А головне – розвиток дружніх відносин і поступ уперед.
Фінансування проектів розподілятиметься наступним чином: 10 відсотків загальної вартості проекту – від партнерів та 90 відсотків – від Європейського Союзу. Основною метою реалізації проектів є покращення життя людей, які живуть по оба боки кордону, розвиток їхніх територій та громад.
Підсумовуючи проведену зустріч, голова районної ради Іван Шкіндюк зі впевненістю сказав, що розпочинається новий етап в розвитку транскордонного співробітництва між Верховинським районом та дружньою Румунією, яку представила на зустрічі генеральний консул Елеонора Молдован, і Європейським Союзом. Верховинщина активно включається у процес транскордонної співпраці, а підготовлені та реалізовані проекти за сприяння Румунії та фінансового забезпечення Європейського Союзу допоможуть районові, селищній і сільським громадам зробити рішучий стрибок уперед в плані соціально-економічного, культурно-духовного розвитку територій та значного поліпшення життя горн.