“Галка” рекомендує: як зберегти працездатність в нічний час

Автор: Турій Роман

18 Лют, 2016 13:11

Поділитись публікацією
“Галка” рекомендує: як зберегти працездатність в нічний час

Іноді ніч буває не ніжна, а жорстока: дописати диплом, зробити халтуру… Яка залишитися у свідомості глибоко за північ і провести час максимально продуктивно?

Порада № 1.

Чим довше ти бодришся, тим вище в твоєму організмі концентрація речовини аденозину, яка притуплює гостроту і швидкість мислення.

Кращий спосіб нейтралізувати аденозин – короткий сон (5-25 хвилин) після робочого дня, перед роботою вночі. Але пам’ятай: кофеїн зводить ефект такого сну нанівець (після кави мозок за звичкою думає, що недавно прокинувся), тому останню чашку випий не пізніше, скажімо, двох годин дня (кофеїн переробляється не менше чотирьох годин).

Порада № 2.

Мозок, як і будь-який інший автономний агрегат, не може працювати без палива.

Його улюблене – глюкоза, але заправлятися треба теж по-розумному. Смаколикам– ні: від них ти відчуєш лише короткочасний стрибок цукру в крові. А ось мигдалю і фундуку – так. З’їж жменю горіхів – і отримаєш корисну суміш вуглеводів, білків і жиру, які будуть підживлювати клітини мозку набагато довше цукерки чи печева.

Порада № 3.

Не забувай відволікатися і розважатися. Будь стороння і приємна тобі (розумова) активність стимулює мозок, тому кожну годину роби 10-хвилинну перерву. Подзвони такому ж несплячому, розклади улюблений пасьянс в телефоні або продовж вирізати фігурку ведмедя. Але не довше 10 хвилин, інакше тобі ніякої ночі не вистачить.

fix-life.com.ua