Волонтери розповіли, які пільги у лікарнях та поліклініках можуть отримати учасники АТО
10 Бер, 2016 15:00
В Івано-Франківській області учасники АТО можуть отримати пільги у державних медичних закладах. Це – послуга єдиного вікна у поліклініках, безкоштовні ліки в аптеці, стаціонарне лікування, діагностика та стоматологічне лікування.
Читайте також: Під Івано-Франківською ОДА активісти виступають проти "формули Штайнмаєра" (ФОТО)
Про це на прес-конференції 10 березня розповіли волонтери Центру допомоги учасникам АТО. Протягом двох тижнів вони досліджували стан медичного обслуговування учасників АТО в області та склали дорожню карту обслуговування учасників АТО в державних медичних закладах.
“Це не означає, що дається все, зразу і тоді, коли ви хочете. Є певна процедура”, – зауважила волонтерка Вероніка Дичковська.
За її словами, спершу учасник АТО має звернутися до своєї поліклініки. У кожній є вікно, в якому його приймуть першочергово. До його пільгової категорії належать також ветерани всіх воєн – учасники УПА, афганці, військові з миротворчих місій.
Лікар має виписати учаснику АТО пільговий рецепт, ліки з якого можна придбати безкоштовно в певних аптеках, з якими поліклініка має заключені договори. Є затверджений державою перелік з понад 700 препаратів, які є безплатними. Інші ліки доведеться купувати за власні кошти.
Волонтери розповіли, що під час стаціонарного лікування кожен учасник бойових дій має право бути розташованим у пільговій палаті для ветеранів. Проте палати обладнуються за рахунок лікарень, а не за спеціальні кошти з держбюджету, тому стан палат може бути різним.
Обстеження для ветеранів безкоштовне у межах можливостей лікарні, якщо обладнання немає, то їх мають перенаправити в інші заклади. Також учасники АТО мають право на щорічне медичне обстеження.
Волонтерка Наталія Сербин наголосила, що всі учасники АТО мають право на безкоштовне стоматологічне лікування. Всі учасники АТО можуть звертатися в обласну стоматологічну поліклініку на вулиці Тарнавського в Івано-Франківську. Якщо учасник АТО з району, то його має направити до цієї поліклініки його районний лікар.
За словами Наталії Сербин, військові госпіталі зараз отримують краще забезпечення, тому учасникам АТО краще звертатися за лікуванням туди.
“Не нехтуйте цією можливістю, навіть якщо треба поїхати до іншої області”, – сказала Наталія Сербин.
Сербин сказала, що діти учасників АТО та їхні дружини – не потрапляють у пільгову категорію. Проте є районні лікарні, які своїми можливостями забезпечують лікування дітей та дружин військовослужбовців.