Влада перешкоджає втіленню інвестиційних проектів, – заявляють представники інвестиційної групи

Автор: Людмила Баран

15 Бер, 2016 12:03

Поділитись публікацією
Влада перешкоджає втіленню інвестиційних проектів, – заявляють представники інвестиційної групи

Івано-франківська влада, обласна та міська, перешкоджає здійсненню інвестиційних проектів з переробки сміття та геотермальних установок.

Читайте також: У Франківську визначили переможців премії міського голови серед педагогів (СПИСОК)

Про це на прес-конференції 15 березня заявили Олександра Тарнавська, представниця “Інвест Фінанс Компані”, та Віктор Шевчук, інженер-експерт групи інвестиційних компаній.

За словами Тарнавської, ще у липні 2010 року обласна рада прийняла рішення про покращення інвестиційного клімату Прикарпаття. В обласній адміністрації було створено робочу групу, до якої входила “Інвест Фінанс Компані”. Передбачалося впровадження 11 проектів на кошти іноземних інвесторів, зокрема, міжнародного «Глобал Фонду» та британської компанії “Ропер інвест”.

Однак, як зазначила Тарнавська, на заваді стало небажання влади реалізовувати ці проекти. До того ж, вона заявила, що її роботі перешкоджали конкуренти через відкриття кримінального провадження та погрози.

«На заваді нам став великий супротив щодо виділення земельних ділянок, – сказала Тарнавська. – Жоден проект не вмер, ми готові з моєю командою їх реалізувати, інвестори готові вкладати в Україну».

Зокрема, заплановано будівництво геотермальної котельні. Котельня мала бути на вулиці Івасюка, позаду «Епіцентру». Шевчук розповів, що на ділянці площею два гектари проводилися дослідження. Зясовано, що під Івано-Франківськом є геотермальні води, які можна використовувати для теплопостачання будівель, так, як це робиться за кордоном. Проте зараз на цій ділянці розпочалося будівництво багатоповерхівки.

Тепер котельню думають розмістити на Позитроні. На неї інвестори готові виділити 15 мільйонів євро. За словами Тарнавської, чотири геотермалки могли забезпечити місто повністю теплом.

Також в інвестиційних планах – будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів за 110 мільйонів євро. Представники інвестиційної групи стверджують, що подібні проекти реалізовують у Київській, Полтавській, Сумській областях.

Тарнавська розповіла, що цього року зверталася до голови обласної ради Олександра Сича та його заступниці Ольги Галабали, але не отримала відповіді.