Цьогоріч розпочнуть приймати легітимні рішення щодо покращення житлових будинків, – Войтик

Автор: Борис Марія

25 Бер, 2016 17:27

Поділитись публікацією
Цьогоріч розпочнуть приймати легітимні рішення щодо покращення житлових будинків, – Войтик

Як повідомляла “Галка”, у Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Учасницьке бюджетування як шлях до розподілу бюджетних коштів громадянами».

Читайте також: "Місто людей з високо піднятими головами", - дискусія "Галки" про шанси й переваги Франківська

В заході взяла участь секретар міської ради Оксана Савчук. Вона зазначила, що у Івано-Франківську вже розпочався перший етап реалізації проекту «бюджет участі» – мешканці міста до середини квітня можуть подавати свої ідеї щодо покращення дворів та будинків. Переможці отримають фінансування з місцевого бюджету, на це виділено 500 тисяч гривень. Чий проект реалізують – визначать з допомогою голосування.

Шеф-редактор «Галки», член виконкому Вадим Войтик зауважив, що вже давно іванофранківцям  говорять про конкретні будинки, які є спільною власністю його мешканців. Рішення про покращення їх благоустрою жителі мають приймати спільно.

«Цьогоріч розпочнуть приймати легітимні рішення щодо покращення житлових будинків. Раніше це було шляхом досягнення консенсусу», – прокоментував він.

Войтик зауважив, що наразі у Франківську немає жодного житлового будинку, який прийняв рішення щодо утеплення. Мешканці не можуть зібрати потрібних 75% підписів, які необхідні для прийняття рішення. Цю та інші проблеми щодо покращення благоустрою хотіли вирішити з допомогою онлайн-голосування, де люди самі змогли б вирішити, яку проблему слід вирішити в першу чергу. Цього не відбулося, бо франківцям не змогли донести інформацію про необхідність такого голосування.

«Пріоритети щодо розподілення бюджету можуть бути розставлені будь ким. Інше питання – кваліфіковані ідеї, який немає – подивіться на петиції до влади міста», – додав він.

Також мешканці скаржаться, що комунальники, наприклад, довго не замінюють трубу, яка протікає.  Щоб це зробити треба зібрати підписи, це процес довготривалий. Змінити це може законодавець.