Російських хакерів звинувачують у найбільшій в історії крадіжці особистих даних
06 Сер, 2014 11:38
Американська компанія Hold Security, відома викриттям хакерів, виявила крадіжку 1,2 млрд. логінів і паролів користувачів інтернету. Якщо факт про злочин підтвердиться, то це буде найбільша з відомих крадіжок особистих даних.
Hold Security, користуючись неформальними зв’язками з хакерами, з’ясувала, що група злочинців розташовується в невеликому місті на півдні Росії, недалеко від кордонів з Казахстаном і Монголією. Зловмисників близько десяти чоловік, їм по 20-30 років, і вони знають один одного особисто. Про це пише The New York Times, передає Еспресо TV .
За даними компанії, росіяни починали з розсилки спаму в 2011 році, скуповуючи вкрадені дані на чорному ринку. У Hold Security з’ясували, що згодом вони почали співпрацювати з іншою групою, яка, по всій видимості, поділилася знаннями про крадіжку паролів.
У руки злочинців потрапили дані з 420 тисяч сайтів. Hold Security відмовилася розкривати як список жертв, так і назви сайтів, з яких були вкрадені паролі. Кілька неназваних експертів підтвердили виданню достовірність бази обкрадених користувачів. За словами одного з джерел газети, деякі великі компанії вже в курсі, що з їх сайтів вкрадені дані.
Паролі були вкрадені в тому числі з російських сайтів. Як зазначив засновник Hold Security Алекс Холден, він не бачить зв’язку між злочинцями і російським урядом. За його словами, після оприлюднення інформації про крадіжку фірма збирається ініціювати судовий процес. Також в компанії розмірковують над створенням механізму, який дозволить користувачам перевірити, чи були вкрадені їхні дані.
Злочинці можуть використовувати отримані дані для розсилки спаму, можуть продати їх, також паролі та номери використовуються для так званої “крадіжки особистості”.
Нагадаємо, на початку липня цього року на Мальдівах був затриманий Роман Селезньов – син депутата Держдуми РФ Валерія Селезньова. Його звинувачують у крадіжці номерів і кодів кредитних карт 200 тис. клієнтів американських магазинів. Як писала The New York Times, Роман Селезньов відомий у злочинному світі під прізвиськом Track2. Американські правоохоронці вважають, що він заробив мільйони доларів на продажі вкрадених даних. Валерій Селезньов назвав арешт свого сина викраденням.