Райдери самі допомагали демонтувати скейт-парк біля міського озера

Автор: Людмила Баран

12 Сер, 2014 07:07

Поділитись публікацією
Райдери самі допомагали демонтувати скейт-парк біля міського озера

Конструкції для трюків скейтерів та велосипедистів були знесені через скарги мешканців. Працівники парку розібрали їх під наглядом самих  райдерів та склали на станції для човнів. Любителі екстремальних видів спорту добиватимуться від влади іншого місця для тренувань, поки у місті не буде збудовано повноцінний скейт-парк.

Читайте також: Міський парк може втратити грант від ЄС

Про це www.galka.if.ua розказав присутній під час демонтажу Роман Ганжа, засновник клубу  екстремальних видів спорту”Адреналіновий стиль”.

Він розповів, що скейт-парк встановили 2009 року з його ініціативи на кошти Фонду підтримки і розвитку Прикарпаття. Молоді активісти довго шукали для нього вдале місце, потім, за сприяння міського голови Віктора Анушкевичуса, його тимчасово розташували біля озера.

Наступні п’ять років майданчиком для скейтерів могли користуватися всі охочі, там проводилася різноманітні змагання, на які приїжджали учасники з інших міст. За  спорудами весь цей час доглядав Роман Ганжа та його друзі.

Водночас активісти добивалися у влади появи в місті повномасштабного скейт-парку. Лише в кінці червня цього року завершилася експертиза проекту такої споруди, що, згідно з генпланом, буде розташована біля Парк-готелю. У міському бюджеті на капітальне будівництво на 2014 рік для цього закладено 300 тисяч гривень. Однак поки що не відомо, чи вдасться ці кошти освоїти до кінця року.

У п’ятницю, 8 серпня конструкції біля озера почали розбирати, у понеділок їх перенесли повністю і склали  в приміщенні станції для човнів. За словами Романа Ганжі,  представники адміністрації парку та самі райдери подбали про те, щоб з обладнання скейт-парку ніщо не зникло і не поламалося.

Підставою для демонтажу стала заява про те, що молодь на велосипедах і скейтах заважає пішоходам. Роман Ганжа погоджується, що причини для занепокоєння щодо безпечності скейт-парку дійсно існували, адже він був у незручному місті, не мав належного огородження. Подібні скарги надходили впродовж року, котрась із них стала вирішальною.  Конструкції на ділянці стояли з дозволу директора парку Ротару і не мали більш офіційної прив’язки до ділянки.

“Дирекція парку запропонувала нам:  або ми організовуємо дозволи, виробляємо необхідну документацію, беремо на себе  відповідальність, або демонтовуємо. Оскільки скейт-парк “висів” на мені, то моє особисте рішення було демонтувати його, – зазначив Роман Ганжа, – Директор парку не повідомив, від кого саме надійшла скарга, і на прохання її показати ще не надіслав її.” 

Як відомо, 11 серпня представники естремальних видів спорту влаштували пікет проти знесення скейт-парку. Вони стверджували, що за цим стоїть чийсь комерційний інтерес.

Засновник клубу екстремальних видів спорту Роман Ганжа зауважив, що така реакція молоді є зрозумілою. Подальшу долю скейт-парку  має вирішувати міська влада. Вона має знайти новий асфальтований майданчик у зручному місці, де можна розмістити конструкції.