На Прикарпатті розпочався місяць інформування про торгівлю людьми
07 Жов, 2016 21:25
Карітас Івано-Франківськ розпочав місячну інформаційну акцію, присвячену Європейському дню боротьби з торгівлею людьми, який європейська спільнота відзначає щороку 18 жовтня.
2 жовтня кілька тисяч прочан, які прибули до Марійського відпустового центру в селі Погоня, отримали можливість підвищити свою обізнаність щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, повідомляє прес-служба Карітасу.
Працівники Карітасу надавали індивідуальні консультації та розповсюджували інформаційні матеріали про те, як безпечно мігрувати закордон та зменшити ризик потрапити в ситуацію торгівлю людьми.
«Ніколи не думав, що ситуація з торгівлею людьми є настільки масштабною. Я знав, що люди потрапляють в рабство, що перед тим їх вербують, потім піддають експлуатації, але ніколи не задумувався, що Україна – лідер серед колишніх пострадянських держав за масштабами цього злочину. Тому вважаю, що добре, коли Карітас під час велелюдних прощ звертає увагу на ці проблеми і інформує людей, де отримати допомогу», – ділиться враженнями Ярослав Кадлуб, який також має досвід заробітчанства за кордоном і найближчим часом збирається їхати до Чехії знову.
В Івано-Франківському Карітасі з 2004 року започаткована робота з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Завдяки роботі Консультаційного центру вдалося допомоги 165 постраждалим від торгівлі людьми, серед яких чоловіки, жінки і навіть діти.
Постраждалі отримали комплексну реінтеграційну допомогу, зокрема, юридичну, медичну, психологічну, фінансову, освітню та інші види допомоги в залежності від індивідуальних потреб.
Починаючи з 2012 року, завдяки налагодженій співпраці з департаментом соціальної політики Івано-Франківської ОДА, який є координатором заходів у сфері протидії торгівлі людьми в регіоні, впроваджується механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, завдяки чому надається допомога для цієї вразливої групи населення.
Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Україна, що також ратифікувала Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми», вдосконалює систему надання допомоги потерпілим за кошти державних структур, процедури розгляду судових справ.