60% українців пишаються своїм громадянством, – результати нацопитування
15 Жов, 2016 17:50
За результатами національного опитування, проведеного інститутом соціології Національної академії наук України, переважна більшість населення України – понад 60%- пишається тим, що вони є громадянами України.
Про це зазначив заступник Голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко під час відкриття другого форуму українських патріотичних справ “Ми українці” 14 жовтня 2016 року у приміщенні МОН.
“Спостерігаються деякі регіональні відмінності, але в цілому практично всі регіони України ствердно відповідають на питання, чи пишаються вони тим, що є громадянами цієї країни. Виняток – лише Донбас, там більшість людей вагаються щодо конкретної відповіді на це питання. Вони на роздоріжжі – не можуть сказати, що не пишаються, і що пишаються теж не можуть. Тому ми бачимо, що саме тут нам потрібно працювати найбільше”, – додав Ростислав Павленко під час свого виступу.
З вітальним словом до учасників форуму також звернувся заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який зазначив, що МОН чітко визначило напрям реформи шкільної освіти – “ми повинні навчати дітей так, щоб після школи випускники були цілісними особистостями, інноваторами і, звичайно, патріотами цієї держави”.
Він наголосив, що навчання і виховання – єдиний процес. Саме тому українська школа має закладати патріотичне виховання наскрізно – у різні предмети, щоб воно легше та органічніше засвоювалось.
“Не менш важливо й те, що ми не можемо виховувати дітей патріотами, якщо самі не показуватимемо приклад, якщо своїм повсякденним життям не свідчитимемо про речі, які говоримо дітям. Тому є багато сфер життя, в яких наше суспільство повинно працювати над собою в цих питаннях”, – підкреслив Павло Хобзей.
Форум триватиме три дні – з 14 по 16 жовтня включно. Учасники слухатимуть лекції та доповіді експертів щодо ролі національно-патріотичного виховання в Україні.
15 та 16 жовтня в рамках форуму проводитиметься робота в секціях, де учасники робитимуть напрацювання щодо розвитку національно-патріотичного виховання в Україні, технічного забезпечення цього процесу тощо. За результатами роботи буде вироблено резолюцію, яку буде надіслано до відповідних органів влади.