За майже п’ять місяців існування Чорногірського посту рятувальники допомогли 27 туристам
27 Жов, 2016 12:28
Сьогодні, 27 жовтня, відбулася прес-конференція, на якій йшла мова про роботу новоствореного Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту.
Читайте також: У ДСНС розповіли подробиці вибуху в Карпатах і рятувальної операції травмованих туристів (ФОТО)
Підрозділ створений в рамках Міжнародного проекту з відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп-Іван Чорногірський. Наразі це найвисокогірніша установа, яка працює в Україні.
Як розповів начальник групи організації реагування на надзвичайні ситуації Тарас Бринда, минулого літа рятувальники спільно з волонтерами почали працювати в тестовому режимі. Найперше взялися за вивчення питань життєзабезпечення: пошук води, облаштування приміщення колишньої обсерваторії, зв’язку, визначення часових меж – за скільки можна прибути на ту, чи іншу гору взимку та влітку.
З шостого липня рятувальники почали цілодобове чергування. Станом на сьогодні “надзвичайники” вже допомогли 27 людям, інформує з місця події кореспондент “Галки”.
Штаб пункту зараз нараховує 10 людей, але четверо ще на стадії прийому на роботу. Зараз рятувальники чергують групою по 6 днів за тризмінним графіком. В планах – чотиризмінне чергування по 4 дні.
Тарас Бринда розповів, що часто допомога потрібна і досвідченим туристам. Близько двох тижнів тому рятувальники відігріли групу з трьох людей, які займаються гірським бігом.
Також начальник групи зауважив, що відколи на горі почав працювати Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост, люди почали набагато менше смітити.
Рятувальники створили групу у Facebook, де є онлайн система реєстрації туристів. Завдяки цьому “надзвичайники” прослідковують переміщення групи та підтримують з ними зв’язки, чим запобігають появі надзвичайних ситуацій.