Проекти крісла-ліжка та унікального дерева презентували у Франківську
28 Жов, 2016 16:25
Сьогодні, 28 жовтня, в Івано-Франківську у стінах університету імені Василя Стефаника відбувся другий конкурс інвестиційних проектів наукового парку “Прикарпатський університет”.
Метою конкурсу є відбір перспективних інноваційних проектів та розробок, розвиток державно-приватного партнерства та бізнес-навичок в Україні, а також комерціалізація прикладних розробок, створених на базі вишу.
На конкурсі представили вісім попередньо відібраних проектів, які оцінювали експерти та інвестори з України та Польщі. Основну тематику організатори пов’язали з проблемою енергозбереження та охороною здоров’я.
“Раз на рік ми хочемо збирати найцікавіші проекти наших викладачів, студентів та просто людей, які цікавляться наукою, щоб дати їм можливість реалізувати свої ідеї в життя”, – розповів про подію ректор вишу.
Одним із проектів є ідея створення керованого пультом крісла-ліжка для людей з обмеженими можливостями руху – в основному тих, які перенесли інфаркт чи інсульт.
“За статистикою, щорічно в Україні понад 120 тисяч людей переносять інфаркт чи інсульт, в результаті яких частково або повністю втрачають можливість рухатися. Ми маємо дбати про цих людей та допомагати їм, на що й направлений проект”, – розповів про важливість ідеї автор Олег Петранюк.
Також цікавою є ідея висадки в Україні дерева Павловнія, яке має найбільший потенціал росту в світі, але не може виживати в наших кліматичних умовах – не стійке до холодів, інформує з місця події “Галка”. Проте група дослідників вивела в лабораторних умовах гібрид рослини, який може вижити за температури до мінус 32 градусів холоду Олег Лущак – один із розробників проекту – розповів, що над ідеєю команда з 5 людей працює вже третій рік, а в планах на 2017 почати висаджували павловнію на території України.
“Унікальність полягає в тому, що це листяне дерево, яке дуже швидко росте та може сягати до 30 метрів у висоту. Листки – діаметром до 50 сантиметрів, які у своєму складі містять велику кількість білка, що не характерно для дерев взагалі. Це рослина, яку можна використовувати, як захочете”, – розповів науковець.