Три десятиліття історії прикарпатського села: у Франківську презентували унікальну фотовиставку (ФОТО)
10 Лис, 2016 16:26
Сьогодні, 10 листопада, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрили виставку фотографій Параски Плитки-Горицвіт “Портрет місця і часу”.
Читайте також: Труна в хаті, гуцули на слонах: історія мисткині з Верховинщини Параски Плитки-Горицвіт (ФОТО)
Параска Плитка-Горицвіт – гуцульська художниця, етнографиня, народна філософиня, яка знайома загалу завдяки своїм книгам та картинам, але зовсім нещодавно виявилося, що вона залишила по собі ще й величезний фотоархів.
“Для нас ці фото стали несподіванкою: ми знали, що Параска малювала, писала книжки, але знайшовши у її домі знимки, ми зрозуміли, що отримали якусь цінність, але тоді ще не знали, що це правдивий скарб”, – зауважила куратор події Наталка Довга.
“Портрет місця і часу” – це лише крихітна частиною доробку Плитки-Горицвіт, адже вона була неофіційним сільським фотографом майже 30 років. Самостійно освоївши весь фотопроцес, Параска ретельно фіксувала довколишню реальність: карпатські краєвиди, гуцульський побут, церковні та народні ритуали, портретувала місцевих мешканців та гостей села Криворівня.
“Ця виставка цікава тим, що “розказує” історію гуцульського села Криворівні у 60-х, 70-х, 80-х роках минулого століття та показує, що може зробити одна людина”, – розповів священик села Криворівня Іван Рибарук.
За приблизними підрахунками фотоархів Параски Плитки-Горицвіт налічує понад 4000 світлин, інформує “Галка”.
Виставку уже побачили у Києві, Харкові, Верховині, Коломиї та Криворівні.
Також цієї суботи, 12 листопада, франківці зможуть відвідати майстер-клас у рамках проекту, де вчитимуть, як зберігати старі світлини, плівки та як із ними працювати. В організаторів заходу також є ідея створити електронний сайт, де кожен прикарпатець зможе розмістити старі сімейні фотограграфії і так збагатити історію краю.
Проект “Портрет місця і часу” є одним із переможців програми “Міські Ґранти” і реалізується за підтримки платформи “Тепле Місто”.