Рятівники сердець: франківські хірурги роблять унікальні операції (ЕКСКЛЮЗИВНІ ФОТО 18+)

Автор: Дубінець Вікторія

23 Лис, 2016 15:39

Поділитись публікацією
Рятівники сердець: франківські хірурги роблять унікальні операції (ЕКСКЛЮЗИВНІ ФОТО 18+)

У жовтні на базі Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні провели першу в області операцію на відкритому серці.

Читайте також: «Новий» дизайн гривні придумали ще п'ятнадцять років тому

Станом на вечір 22 листопада у Франківську провели чотири таких втручання – всі успішні. Кореспонденти “Галки” побували на п’ятій за рахунком унікальній операції.

В ній задіяні більше десяти фахівців: хірурги, асистенти, анестезіолог, перфузіолог. Тривалість операції – від чотирьох годин.

Наразі допомагають франківським лікарям освоїти унікальну методику проведення операцій на серці провідні спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

“Унікальність методики полягає в тому, що операції виконуються на працюючому серці: ми не зупиняємо серце та не використовуємо штучний кровообіг. Планується, що у Франківську робитимуть операції з усунення всього “спектру” набутих вад серця. Однак поки що ті три франківські хірурги, яких ми навчаємо, працюють лише з ішемічними хворобами серця”, – розповів “Галці” лікар-кардіохірург Інституту Амосова Сергій Руденко.

Для того, щоб наші лікарі освоїли унікальну методику, вони повинні провести разом зі столичними медиками  близько ста операцій на відкритому серці –  на це потрібно близько року. До слова, Івано-Франківськ став п’ятим обласним центром, якому Сергій Руденко допомагає підняти кардіохірургію на якісно новий рівень.

Щодо обладнання, то сформований на базі ЦМКЛ кардіореанімаційний блок на сьогоднішній день є одним із кращих в Україні.

“Звісно, обладнати все досконало неможливо, адже світ розвивається надзвичайно динамічно: кожного дня, кожного тижня з’являється щось нове, і “наздогнати” це практично нереально. Ми, в принципі, абсолютно забезпечені для виконання майже будь-якого типу кардіохірургічних операцій, але, на жаль, потрібно ще дуже багато сучасної апаратури”, – розповів головний кардіохірург Івано-Франківської області, директор міського кардіохірургічного центру Андрій Матлах.

Проблемним є і питання щодо фінансування операцій, вартість яких коливається від 35 до 50 тисяч гривень. Тому медики просять про допомогу як міську владу, так і обласну раду та облдержадміністрацію.