Галка рекомендує: 9 давніх секретів краси, які працюють і сьогодні
08 Гру, 2016 11:00
Не всі ефективні косметичні процедури були розроблені вченими в білих халатах в ультра-чистих лабораторіях.
Щоб домогтися гладкої і сяючої шкіри, захистити тіло від згубного впливу сонця або вилікувати шкірні захворювання, наші предки використовували дари природи, пише CNN.
Деякі ритуали краси залишилися такими ж дієвими й актуальними, як і тисячі років тому. Нижче представлені 10 таких ритуалів.
Таїті – Олія моної
Натуральна олія моної – це кокосова олія, у якій замочили квітки тіарі (таїтянської гарденії). Вважається, що вперше олія була винайдена полінезійськім народом Мауї близько двох тисяч років тому. Олію моної використовували як крем для обличчя і тіла і як ополіскувач для волосся.
М’янма – Деревний порошок танака
Не знаючи нічого про SPF-фактор, більше двох тисяч років тому в якості сонцезахисного засобу бірманські жінки застосовували порошок танаки – суміш подрібненої деревини і кори дерева танака. Такою «пудрою» жінки покривали щоки, чоло і підборіддя і не змивали засіб до кінця дня. Порошок очищав обличчя і захищав шкіру від вільних радикалів, забрудненого повітря і шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Баньо-Віньоні, Італія – Термальні ванни
Римські купальні були центром терапевтичного зцілення, а також місцем збору паломників. Потовиділення допомагало позбутися від шлаків і токсинів, мати сяючу шкіру, а також вилікувати ревматизм, артрит та інші захворювання.
По дорозі до Риму прочани зупинялися у селищі Баньо-Віньоні, в центрі якого до наших днів збереглася прямокутна ванна XVI століття, яку заповнює термальне джерело вулканічного походження.
Марокко – Арганова олія
Протягом тисяч років арганова олія використовувалася для приготування їжі, в медицині та для краси. Аргановою олією, як заповітним косметичним засобом, торгували ще до нашої ери.
Берберські жінки, що проживають на півдні Марокко, славилися своєю екзотичною красою. Добитися ідеально гладкої шкіри обличчя, доглянутого стану нігтів, волосся та тіла їм допомагала арганова олія, яка багата на антиоксиданти, омолоджуючий вітамін Е і жирні кислоти, які перешкоджають появі зморшок і загоюють рани.
Китай – Перловий порошок
Перлову пудру в світі популяризувала велика китайська імператриця XIX століття Цисі. Щоб отримати перловий порошок, китайські рибалки виловлювали устриць, всередині яких формувалося від 8 до 10 перлин. Потім ці перли подрібнювали. Така пудра мастилася на шкіру обличчя, висвітлюючи і очищаючи її, а також борючись проти зморшок.
Плая-дель-Кармен, Мексика – Темаскаль
Слово «темаскаль» походить від ацтекського «калі», що означає дім, і «темас» – випаровування, пар. Традиційні індійські лазні темаскаль будувалися з каменю і символізували лоно матері-природи. Вдихаючи гарячий пар, який піднімався від каменів вулканічної породи і був насичений ароматами трав, і слухаючи співи шаманів, люди оздоровлювали і тіло, і душу.
Індія – Маски з куркуми
Протягом тисяч років наречені в Індії застосовували куркуму в натуральних масках для обличчя. Маски з додаванням цих східних прянощів робили шкіру м’якою, чистою і лікували вугрі.
Коста-Ріка – Зелений чай
Стародавні костаріканські племена брібрі і кабекар жили завдяки сільському господарству і збору врожаю. Не дивно, що лікарські та косметичні засоби вони виготовляли з місцевих рослин. Зелений чай корінні народи Коста-Ріки використовували як тонік для обличчя, який покращував колір шкіри, виводив токсини, боровся з плямами і рубцями, лікував шкірні запалення і знімав набряклість під очима.
Австралія – Лимонний мірт
Протягом століть австралійські аборигени використовували лимонний мірт – красиву квітучу рослина – в якості косметики для обличчя й тіла. Лимонний мірт пахне свіжістю і надає антиоксидантний, противірусний та антисептичний ефект. Рослина допомагає вилікувати багато шкірних захворювань.