Читайте також: Прикарпатські школярі вивчатимуть створення ПЦУ
Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу, інформує Українська правда. Життя.
Представляючи концепцію, міністр освіти і науки Лілія Гриневчи зауважила, що наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи, а також 15% вчителів, 8% директорів шкіл.
“При цьому ми маємо на ринку праці дуже складу ситуацію, коли у нас є фактично працездатного населення всього трохи більше 16 мільйонів осіб і рівень зайнятості – 56%”, – додала міністр. Це пов’язано з неякісною освітою, яку надає сучасна школа.
Вона також зауважила, що згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців.
“І коли питають, де найбільш критична ситуація, знову вказують на середню освіту”, – додала Гриневич.
Згідно з концепцією нової української школи, передбачається перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.
Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.
“Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику”, – додала Гриневич.
Компетентності включають ядро знань, стійкі вміння та навички і цінності.
Їх в концепції 10: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя.
А також – ініціативність і підприємливість, соціальна та громадська компетентність, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність та здорове життя.
При цьому якраз останніх зі списку критично не вистачає українській школі, хоча саме вони дуже важливі для людини у ХХІ столітті.
Міністр також згадала, “5-10% тих найуспішніших дітей, які перемагають на всесвітніх олімпіадах”.
“Ми можемо побудувати суспільство тільки через суспільство освіченого загалу. Тому що дуже часто ці 5-10% покидають країну, розбудовують економіку і стають кваліфікованими кадрами ті люди, які є в цілому в суспільстві. Тому нам треба дати можливість якісної освіти для всіх”, – сказала міністр.
Гриневич також зауважила, що є “так звана ціна не роблення реформи”.