В освіті хаос, а ми маємо це вирішувати? – керівниця ГО “Мами Прикарпаття” до міської влади
17 Лют, 2017 15:19
17 лютого відбулася зустріч активісток ГО “Мами Прикарпаття”з міським головою Русланом Марцінківим.
Читайте також: “Чекаємо змін у законодавстві, щоб запустити новий маршрут з подарованих автобусів”, – Марцінків
“Найперше нам цікаве фінансування закладів освіти: скільки коштів виділили у 2016, скільки планують виділити у 2017 році, скільки потрібно, скільки не вистачає”, – зазначила керівниця організації Мар’яна Вершиніна.
Завідувачка дошкільною освітою Департаменту освіти Наталя Микула повідомила, що на освіту з міського бюджету у 2017 році виділили 341 мільйон 327 тисяч 100 гривень, з яких майже 3 мільйони гривень виділять на дитсадки: сюди входять канцтовари, засоби особистої гігієни тощо.
“Кожна 3 гривня із міського бюджету йде на розвиток освіти”, – зазначила Наталя Микула.
“Тоді чому гроші збирають із батьків?”, – обурилися Мар’яна Вершиніна.
Наталя Микула відповіла, що уже провели нараду, де слухалися питання щодо фінансування навчальних закладів міста.
“Одним із факторів є байдужість самих керівників, які до листопада поточного року повинні подати програму, скільки і для чого їм потрібно. Із 1 лютого кожен заклад отримав свій кошторис, і кожен керівник знає, які у них є суми, тому я даю гарантію, що ніяких зборів не буде”, – зазначила Микула.
Але активістки зазначили, що списки зборів у дитсадках, хоч і в меншій мірі, але існують. Зокрема, у 11 садку від 8 лютого виставили список, за яким батьки повинні здати по 30 гривень, інформує “Галка”.
“А що ми повинні робити, коли кажуть, що нема туалетного паперу?” – кажуть мами.
Активістки також скаржаться, що нерідко здають кошти на ремонти, а немає ніякої звітності, тобто вони не знають, чи пішли кошти за призначенням чи ні.
“Так, усі керівники закладів освіти мали б мати свій бухгалтерський облік, однак лише 3 дошкільні заклади міста їх ведуть. Щодо благодійних внесків, то чому ви не поцікавитеся у керівника благодійного фонду, чому його розрахунковий номер на листку із обов’язковими внесками?” – зазначила Микула.
“Ми хочемо, щоб ви вирішували ці всі проблеми, а не ми мали цю інформацію відслідковувати. Ви повинні працювати так, щоб ми зараз тут не сиділи і не скаржилися. Просто робіть так, щоб у навчальних закладах було усе, що необхідно. В освіті хаос, а ми маємо щось вирішувати?” – зазначила Вершиніна.
Тому під час зустрічі вирішили, що у кожному навчальному зроблять окремий стенд “Фінансування закладу”, на якому буде відображена уся фінансова звітність закладу.