«Плаваючий курс» чи «вільне падіння». Експерти критикують роботу НБУ
18 Вер, 2014 07:02
Голова НБУ Валерія Гонтраєва ще 9 вересня повідомила про те, що більше в Україні немає «фіксованого» курсу гривні, а є «плаваючий». За її словами, «плавання» гривні не означає її вільне падіння. Хоча голова Нацбанку і відзначає, що на «обвал» нацвалюти працює 200 агентів ФСБ.
Читайте також: У Франківську нагородили найкращих спортсменів і тренерів 2020 року (ФОТО)
Буквально через п’ять днів після цього гривня, дійсно, обвалилася до 14 гривень за долар, проте реакції на ці події від НБУ не було ніякої, що виглядає дивним, говорить економіст Олег Соскін. Він відзначає, що, якщо гривня обвалиться до 20 гривень за долар, тоді Україні не треба буде жодного Путіна чи війни з Росією, економіка країни не переживе такий обвал.
Про те, що «вільне плавання» є помилкою, говорить и голова Асоціації економістів України Андрій Новак. За його словами, з огляду на сьогоднішні реалії, і на спекуляці на ринку валют, курс гривні має бути жорстко фіксованим, аби рухатися у межах чіткого коридору в сторону зменшення.
Наприклад, якщо долар коштує 14 гривень, то коридор має бути встановлений в рамках 12,3-12,5 гривень за долар. Тоді хоч зрозуміло, до чого прагне НБУ, каже експерт.
Окрім того, він додає, що Нацбанк і далі не оприлюднює стратегію валютної політики, тому важко спрогнозувати, наскільки гривня може обезцінитися уже в найближчому майбутньому.