У рамках Всесвітнього дня здоров’я під гаслом «Депресія : давай поговоримо», 6 квітня, в актовому залі Міської поліклініки №1 відбулась конференція-презентація. Лектором виступила Петрова Анастасія Сергіївна, яка розповіла присутнім лікарям особливості ведення пацієнтів з стресовими розладами в умовах складного сьогодення.
Як повідомила вона, люди, що знаходяться в стані депресії, пригнічені, швидко втомлюються, втрачаєють інтерес до колишніх захоплень, які приносили раніше задоволення, а часом і сенс свого існування, пише Департамент Охорони Здоров’я.
Депресія може перетворитися на затяжну, стати способом життя, якщо вчасно не надати допомогу хворому, і якщо він сам не захоче допомогти собі.
За словами спеціалістки, причиною депресії часто стає пережите горе, хвороба, смерть близької людини. У деяких випадках депресія виникає в результаті почуття провини, а також життєвої позиції.
Симптоми небезпеки:
• Відсутність апетиту або патологічне об’їдання
• з’явилося невдоволення своїм зовнішнім виглядом
• Відхід від будь-яких контактів, виражена замкнутість (заглибленість у себе) або спалахи гніву
• Часті розмови про смерть, про те, що їх ніхто не любить, вони всім тільки заважають і т.д.
• Відхід від розмов з приводу планів на майбутнє
Анастасія Петрова рекомендує, щоб уникнути хронічної форми хвороби, залишити страхи і упередження, і відразу звертатися до лікаря.
Не потрібно побоюватися прийому антидепресантів, якщо їх призначить лікар. Особливо актуально це восени і взимку, коли короткий світловий день особливо провокує розвиток депресії.
Самому ж потрібно намагатися привносити в своє життя позитивні емоції. Іншими словами, робити те, що приносить радість: спілкуватися з дітьми, природою, мистецтвом, ходити в кіно або просто частіше зустрічатися з коханими.
Не перевантажуватися на роботі, висипатися, чергувати працю й відпочинок, та й просто виробити у себе позитивне ставлення до життя.
Зрештою, поспішаючи у справах, просто зупиніться на хвилинку і помилуйтеся красою навколишнього світу: всього не переробиш, а здоров’я у нас, як відомо одне, і його не купиш, радить Петрова.