Виставку, присвячену 74-й річниці створення Дивізії «Галичина», відкрили у Франківську (ФОТО)

Автор: Борис Марія

29 Кві, 2017 10:17

Поділитись публікацією
Виставку, присвячену 74-й річниці створення Дивізії «Галичина», відкрили у Франківську (ФОТО)

У п’ятницю, 28 квітня, в стінах Івано-Франківського національного медичного університету відкрилась виставка, присвячена 74-й річниці створення Дивізії «Галичина».

Читайте також: Рада звільнила Авакова: як голосували прикарпатські нардепи

Виставка відбулась з ініціативи осередку Наукового товариства імені Шевченка в ІФНМУ (голова — доцент кафедри українознавства Микола Сулятицький), інформують на сайті медичного університету.

Упродовж роботи виставки усі охочі мали можливість детально ознайомитись з передісторією та самим процесом формування української дивізії, дізнатися про героїчний здвиг галичан крізь призму пам’ятних медалей, посвідчень, відзнак, випусків часопису «Вісті Комбатанта», поштових марок, записів спогадів очевидців з приватної колекції краєзнавця Юрія Гудчака.

Читайте також: Франківські націоналісти ходою по місту вшанували річницю Дивізії “Галичина” (ФОТО)

Особливістю виставки було те, що для студентів університету, як українських, так й іноземних, проводились міні-лекції з історії України буремних часів Другої світової війни.

До студентів звернувся Голова Галицької станиці 1-ї УД УНА «Галичина», учасник боїв під Бродами Михайло Мулик. Він цікаво і натхненно оповів присутнім про ті буремні часи нашої історії. Він навів слова свого батька, Січового Стрільця: «Хлопці, ніхто вам Україну до хати не принесе, її треба здобувати в боротьбі!»

Про трагічні часи репатріації українців в контексті операції «Вісла» (70 річниця якої відзначається в наші дні) розповів доцент кафедри українознавства Ігор Любчик. Перший проректор ІФНМУ професор Ганна Ерстенюк провела чіткі зіставлення історичного минулого і сьогодення, подякувала організаторам за проведену роботу, яка є дуже необхідною в наші такі непрості часи.

За словами колекціонера Юрія Гудчака, такого роду заходи дають можливість молодим людям доступно вивчати історію не тільки рідного краю, а й усієї держави.

Теги: