На Прикарпатті працюють кредитні шахраї, які обманним шляхом виманюють у довірливих мешканців краю кошти.
Читайте також: Хлопці із 25 батальйону потребують дощових костюмів, наколінників, ліхтариків, наручних годинників та багато іншого - Грабовецький
Про це повідомляю юрист і депутат обласної ради Володимир Грабовецький.
«Жителі Прикарпаття скаржаться на роботу так званих кредитних спілок. У такому переліку ТзОВ «Український прогресивний альянс», СТ «Кредосоюз», ТзОВ «Автожитлоплан», ТФК «Актив», ПП «Ятес» та Б.А.Н.К. «Народний». Цим структурам люди сплачували кошти в сумі від 1500 до 2400 гривень за послуги з отримання кредиту, однак ані отримати кредит, ані повернути гроші їм не вдалося», – каже експерт.
Володимир Грабовецький розповідає історію надвірнянського пенсіонера, який звернувся в місцеву кредитну спілку за отриманням кредиту. Чоловік заплатив 2000 гривень та підписав незрозумілі для нього документи. А в результаті кредиту так і не отримав. З’ясувалося, що пенсіонер став жертвою шахраїв.
«Увагу людей привертає спокуслива пропозиція кредиту із малими відсотками та без потреби надати довідки про доходи. І коли особа звертається до таких структур, то працівники установ запевняють, що вона обов’язково отримає омріяні гроші. Гарантують, укладають відповідний договір. Але в такому документі не зазначено гарантії відповідно до умов договору. Такі сумнівні структури не несуть відповідальності за відмову в отриманні кредиту і жодним чином не зобов’язані повернути кошти в разі відмови особи в отриманні кредиту», – відзначає Володимир Грабовецький.
Юрист відзначає, що жителі краю повинні бути уважними, адже дії цих, так званих кредитних спілок, згідно законодавства, важко кваліфікувати шахрайством.
«В таких договорах чи в його прикінцевих положеннях є пункт, яким передбачено, що умови відповідають волевиявленню та дійсним інтересам клієнта. З юридичної точки зору, такі договори з кредитною спілкою складені практично ідеально. Раджу остерігатися ситуацій, коли перед отриманням кредиту Вам пропонують заплатити будь-яку суму коштів наперед. Така вимога суперечить основам кредитування», – відзначає Володимир Грабовецький.
Національна асоціація кредитних спілок стверджує, що, за різними даними, за останні 20 років від шахрайства та банкрутства кредитних спілок постраждали тисячі людей, які втратили в сумі близько трьох мільярдів гривень. Держава, у свою чергу, може контролювати лише ті установи, які придбали ліцензію. Решту ніхто не перевіряє. При цьому, за останніх п’ять років зникло чверть кредитних спілок країни. Разом із ними зникли і заощадження людей.