Декларацію про введення споруд в експлуатацію збираються спростити

Автор: Людмила Баран

29 Вер, 2014 19:36

Поділитись публікацією
Декларацію про введення споруд в експлуатацію збираються спростити

Державна архітектурно-будівельна інспекція запропонувала Кабміну спростити декларацію про введення об’єктів в експлуатацію.

Читайте також: Реформа децентралізації - це скасування кріпацтва громад, - експерт

Обсяг декларації  про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення, суттєво скорочено – з 15 до 7 пунктів. Відповідні зміни будуть внесені до постанови №461 Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», передає прес-служба ДАБІ України.

Таке рішення 23 вересня ухвалив Урядовий комітет з питань регіонального розвитку на пропозицію Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

«Сьогодні в Україні близько половини будівництв починаються шляхом подання повідомлення. Однак, коли ці об’єкти доводиться вводити в експлуатацію, спрощена система не діє. Людина має вписати в декларацію безліч інформації, в тому числі багато технічних даних, в яких розбираються лише спеціалісти. Вся ця зайва інформація лише заплутує людей і призводить до великої кількості помилок у документах. Як наслідок – декларації повертають на доопрацювання. Заповнити спрощену декларацію буде значно легше, адже вона міститиме лише загальнозрозумілі дані», – заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк.

Об’єм декларації зменшиться від 5-ти до 2-х сторінок, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.

Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.

Після того, як постанову ухвалить Уряд, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:

Це: інформація про об’єкт, замовника,  дані про початок будівельних робіт, про поштову/будівельну адресу, документ, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою,  характеристика будівель (за результатами технічної інвентаризації),  інформація про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.

Зокрема, зникли пункти про генпідрядника, генерального проектанта, відповідальних за виконання робіт, страхування будівництва.

На думку ДАБІ, такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.

Теги: