П’яні водії та іноземна реєстрація. Франківці за кавою поговорили із головним патрульним поліціянтом про актуальне
22 Чер, 2017 14:20
Сьогодні, 22 червня, відбулася перша зустріч франківців за кавою з начальником патрульної поліції Івано-Франківська Дмитром Міхальцем.
Читайте також: У 2017 франківські патрульні склали протоколів та постанов на майже вісім мільйонів гривень
На його думку, неформальна обстановка дозволяє людям більш розкуто спілкуватися на актуальні теми, запитувати про те, що не завжди запитає водій, якого зупинили правоохоронці. Разом з журналістами були присутні більше десяти осіб, які задавали питання різного характеру. Ігоря Ружанського цікавило, чому патрульні збільшили кількість затримань у нічний час і часто має місце погоня. Міхалець відповів, що таким чином або попереджають правопорушення, або затримують п’яних водіїв.
“Патрульні зацікавлені у тому, щоб швидко поспілкуватися із затриманим. Часто водії самі провокують та продовжують час затримання”, – сказав він.
На думку правоохоронця, потрібні зміни на законодавчому рівні. Мова також і про позбавлення прав водіїв, які загрожують життю людей, кермуючи напідпитку. На жаль, сьогодні такі ситуації вдається порушникам владнати у суді.
Говорили й про іноземну реєстрацію транспортних засобів. Це є проблемою для патрульних та слідчих у випадку ДТП. Вплив на них мають тільки митники, які можуть накласти штраф за незаконний в’їзд в Україну. Наразі центральні органи влади розробляють механізм вирішення цих питань.
Згадали й про активіста, який хотів “відмазати” п’яного водія. Пан Дмитро зауважив, що порушника зупинили за стандартною схемою. Випадки втручання у їхню роботу є непоодинокими. Завдяки публікаціям у соцмережах про спроби уникнути покарання, домовившись з поліціянтами, такі випадки мінімізуються.
Питали також про сприяння збільшенню кількості електрокарів у місті.
“З нами погоджують місце розташування заправок для таких автомобілів. Я тільки за”, – додав він і наголосив, що не варто забувати про місця для людей з інвалідністю.
Міхалець зазначив, що у місті стрімко розвивається інфраструктура безпеки дорожнього руху і він нею загалом задоволений.
“Головне, щоб схема забезпечила зменшення кількості автопригод”, – додав він.
Згадали й про незаконні гральні заклади. Патрульний зауважив, що виявленню таких об’єктів вони сприяють, але це не їхня компетенція. Правохоронця також запитали, як розслідують справу про пограбування у міському парку чоловіка, який не зняв побої. Він зазначив, що такі справи легше розслідувати за гарячими слідами або коли злочинців зафіксували камери відеоспостереження. На той момент камер не було, але планують встановити. Зараз справою займаються оперативники.
“Головне, щоб схема забезпечила зменшення кількості автопригод”, – додав він.
Згадали й про незаконні гральні заклади. Міхалець зауважив, що виявленню таких об’єктів вони сприяють, але це не їхня компетенція. Правоохоронця також запитали, як розслідують справу про пограбування у міському парку чоловіка, який не зняв побої. Він зазначив, що такі справи легше розслідувати за гарячими слідами або коли злочинців зафіксували камери відеоспостереження. На той момент їх не було, але планують встановити. Зараз справою займаються оперативники.
Омбудсменка Лілія Зеленко наголосила, що часто люди не знають прав та обов’язків, тому виникають проблеми.
Головний патрульний поліціянт також сказав, що правоохоронці проходять навчання, щоб змогти дати відсіч тим, хто чинить спробу нападу. Патрульні співпрацюють із міським відділком поліції.
Відомо, що такі зустрічі планують проводити раз на два тижні або раз на місяць.