“Це цілеспрямована акція”, – Гончарук про ввезення сміття зі Львова на Прикарпаття
06 Лип, 2017 12:40
Про те, як боротися із ввезенням на Івано-Франківщину сміття зі Львова, говорили 6 липня на засіданні колегії обласної адміністрації.
Голова ОДА Олег Гончарук сказав, що в області утворили робочу групу з вирішення цього питання, до якої увійшли правоохоронці.
За його словами, підстав заборонити в’їзд в область машини зі сміттям зі Львова, в якої є документи на транзит, немає. Однак потім виявляється, що це сміття знаходять в різних місцях у Прикарпатті.
Він повідомив, що напідприємців відкрито вже шість криміналтних справ.
“В голові не вкладається, що таке може бути у сучасному суспільстві”, – сказав Гончарук.
Він заявив, що розмовляв з Ігорем Синюткою, головою Львівської ОДА, щодо вирішення цього питання.
Андрій Пліхтяк, очільник департаменту екології, сказав, що зафіксований випадок викилання сміття у Тлумацькій ОТГ – 100 тонн відходів, у селі Ланчин Налвірнянського району – п’ять машин відходів, 120 тонн сміття скинули у Микитинцях і в Хриплині – сто тонн. Також є випадки у Снятинському і Галицькому районі.
Читайте також: Масштаби “львівського” сміття у Микитинцях показали у світлинах з квадрокоптера (ФОТО)
“11-12 випадків виявлено на Прикарпатті. Останній – 3 липня у Микитинцях, нових поки що не було”, – повідомив Пліхтяк.
За його словами, виставлено п’ять блокпостів на дорогах, зокрема, у Болехові, Рогатині, Тлумацькому районі.
Сміття, яке викинули у населених пунктах Прикарпаття, вивезли на місцеві полігони. У Микуличині ще триває прибирання.
“На цьому ніхто не піариться. Жодна політична сила не почала привертати до себе увагу щодо вирішення цього питання”,- прокоментував Гончарук.
“Прибрати те, що хтось нагадив, коштує грошей. Від одного сільського голови я чув, що він мільйон тримав на садочок, а мусив потратити на вивезення сміття. Треба подавати цивільні позови, щоб місцевій владі повернули кошти”, – додав голова обласної ради Олександр Сич.
Гончарук запевнив, що сільським радам область допоможе з коштами на прибирання сміття. Також він звернув увагу, що мешканцям треба активніше поввдомляти про такі випалки. Сто тонн сміття – це три фури, які важко не помітити.
“Це цілеспрямована акція. Не хочу називати прізвища – кого проти кого”, – заявив Гончарук.
Ігор Стефурак, начальник обласного управління Держекоінспекції, розповів журналістам, що у відомстві склали п’ять актів перевірки, наразі шукають винних у несанкціонованому вивезенні сміття. Він вважає, що вивезення сміття було добре організованим, можливо,за сприяння місцевих мешканців.
“На мою особисту думку, це спланована акція, видно, що люди працювали не поспішаючи, акуратно все розставляли. Як цього можна було не помітити?”- сказав Стефурак.
Читайте також: У Львівській ОДА сміття на Прикарпатті назвали провокацією