За сприятливих умов з одного вулика можна зібрати й до 20 літрів меду. Цього року ця цифра чи не вдвічі менша.
Перепади температур і тиску, аномальне цвітіння липи, втручання людини у природу негативно вплинули на продуктивність бджілок, йдеться у сюжеті каналу НТК.
“Для прикарпатських пасічників зараз гаряча пора – у розпалі збір липового меду. Щоправда, цьогорічний урожай чи не вдвічі менший, ніж зазвичай”, – розповідає бджоляр з Віктор Кондрюк.
Досвідчені пасічники відкривають вулики та забирають рамки. У процесі вилучення рамок їх обережно струшують, щоб бджоли могли впасти назад у вулик. Комашок, які залишилися, потрібно забрати щіткою. Тут треба працювати швидко, а ще бути готовим до бджолиного укусу, адже, захищаючи свій дім, хоча б одна бджілка таки вжалить.
Помічники пасічників працюють поруч у пристосованому приміщенні. Тут отримують рамки з медом, а далі є кілька етапів. Перший – зібрати прополіс. Це будівельний матеріал, за допомогою якого вони латають своє житло, дезінфікують його, використовують для муміфікації інших комах. Він чудово допомагає боротися із застудою, грипом, вірусами, захворюваннями верхніх і нижніх дихальних шляхів, хворобами порожнини рота, шкіри, суглобів, кишківника та інших внутрішніх органів.
Наступний крок – відкрити стільники з медом. Вони зазвичай знаходяться в запечатаному вигляді, і зовнішній шар такої печатки зрізується перед тим, як витягати бджолиний продукт з сотів за допомогою медогонки. Вже на завершальному етапі розпечатані рамки потрапляють у спеціальний посуд.
Мед має здатність перетворюватися на тверду масу. Кристалізація натурального продукту займає приблизно трьох місяців. Далі він остаточно густіє і стає твердим. При цьому користь липового меду анітрохи не зменшується.