“Подорожуй безпечно”. У Франківську провели акцію, щоб запобігти торгівлі людьми (ФОТО)
01 Сер, 2017 07:01
31 липня на Вічевому Майдані провели інформаційну акцію “Подорожуй безпечно”.
Захід присвячений Всесвітньому Дню боротьби з торгівлею людьми. Акцію організували Департамент соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації, Департамент молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради та БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
Захід розпочався із квесту. Команди учасників “Обережні”, “Захищені” та “Проінформовані” відповідали на питання про безпечну подорож. Представник департаменту молодіжної політики і спорту Назар Куземка зазначив, що проблема актуальна. Можливість подорожувати без віз збільшує шанси потрапити у рабство. Це може бути трудова, сексуальна експлуатація, змушування до жебрацтва.
“Працевлаштовуйтесь легально, ні в якому разі не віддавайте своїх документів та звертайтесь до служб, які можуть вам допомогти”, – радить він.
Виконавча директорка БФ «Карітас Івано-Франківської УГКЦ» Наталія Козакевич також вважає, що через зближення України з ЄС активізувалися торговці людьми. Вона радить, уважно читати умови договору з роботодавцями, завжди мати із собою копії паспорта та візи.
“Потрібно домовитися про кодові слова, з допомогою яких зможете попередити рідних про небезпеку”, – додала вона.
Під час акції повідомили, що з 2004 року постраждали 188 осіб від торгівлі людьми, найбільша частка них у Росії та Польщі. За одним із досліджень, 40% прикарпатців є уразливими до цього явища. Кожен п’ятий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію. За оцінками МОМ з початку 1991 року у згадану ситуацію потрапили 230 тисяч українців, з них 54 тисячі – прикарпатці.
Франківцям нагадали, що жертвами торгівлі людьми можуть бути чоловіки та жінки, дорослі й діти. Начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області Юрій Довган сказав, що минулого і цього року відкрили по одному кримінальному провадженню щодо трудового рабства та примушуванню до жебрацтва.
“Кількість таких випадків зменшується, думаю, це через обізнаність людей”, – вважає він.
Щоб попередити таку ситуацію, треба бути обачним.
Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк зауважив, що вони надають допомогу потерпілим, допомагають працевлаштуватися, виявити соціальні проблеми.
“Не всі хочуть заявити про те, що їм не заплатили за роботи. Зараз на обліку 7 людей, це чоловіки й жінки. У рабство вони потрапляли й у розвинених країнах, наприклад Великобританії. Тому ми проводимо профілактичні акції”, – прокоментував він і заохотив звертатися за допомогою.
Перехожі могли долучитися до конкурсу малюнків та вікторини, пограти в ігри “Рожеві окуляри” та “Галопом по Європі”. Також франківцям роздавали інформаційні буклети.