Це закон нових можливостей та цінностей, – Гриневич у Франківську про Закон “Про освіту”

Автор: Борис Марія

26 Вер, 2017 12:20

Поділитись публікацією
Це закон нових можливостей та цінностей, – Гриневич у Франківську про Закон “Про освіту”

26 вересня до Івано-Франківська завітала міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Читайте також: Ректор університету нафти і газу розповів про виклики дистанційного навчання для технічних спеціальностей (ВІДЕО)

З квітами її зустріли в Університеті нафти і газу. Тут відбулося 18-те засідання Асоціації вищих технічних навчальних закладів України та Президії ректорів вищих навчальних закладів України, де обговорили особливості імплементації Закону “Про освіту”, передає “Галка”.

Ректор закладу Євстахій Крижанівський вважає знаковим те, що тільки вчора президент України підписав закон, а сьогодні пані Лілія завітала у столицю Прикарпаття.

Міністерка зазначила, що сьогодні перший день, коли закон вступив у дію. На нього чекали давно, адже він допоможе виховати нове покоління та увійти в європейську сім’ю.

“Цей закон нових можливостей та цінностей”, – прокоментувала вона.

За її словами, полеміка навколо закону була і є складною. Внесли кілька правок. Закон передбачає педагогічну свободу, має бути довіра між учасниками навчального процесу.

Також він забезпечить управлінську та фінансову автономії. Заклади повинні чітко звітувати про витрати з державного бюджету. Державна служба якості освіти буде здійснювати педагогічний нагляд. Є чіткі процедури щодо недопущення плагіату, хабарництва в освітній сфері.

Базовою цінністю закону є рівний доступ всіх до якісних освіти, тому велике значення надають інклюзивній освіті, навчатися зможуть й діти з інвалідністю.

“Реформа може відбутися, коли ми інвестуємо в освітян. Закон фіксує соціальні стандарти. Ми вже посунули вчителя у тарифній сітці, це планується зробити ще на один тарифній оклад. Це стосується і наукових працівників”, – прокоментувала міністерка.

На її думку, закон допоможе здобувати незастарілі знання. Мова про природничу, економічну, культурну та інші компетентності. У цьому контексті важливим є запровадження 12-річної школи. Дитина зможе отримати більш ґрунтовні знання.